Emniyet: "Paşayı biz dinlemedik"

Emniyet: "Paşayı biz dinlemedik"

İDDİAYA GÖRE TSK'YI SANILDIĞI GİBİ EMNİYET DEĞİL BAŞKASI DİNLİYOR

Emniyet: "Paşayı biz dinlemedik"
16px
24px
14.07.2006 14:34
ABONE OLgoogle

Emniyet, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'kefilim' dediği Yasin El Kadı'nın Türkiye'ye girişinin yasak olduğunu açıkladı. Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, El Kadı'nın Bakanlar Kurulu kararıyla Türkiye'ye girişinin yasaklandığını söyledi.

Haftalık basın toplantısında konuşan Sözcü Çalışkan, Birleşmiş Milletler'in, Yasin El Kadı hakkında, 'teröre yardım ettiği iddiasıyla üye ülkelerde bu kişiye ait mal varlıklarının dondurulmasına dair karar alarak bu kararı Türkiye'ye de ilettiğini' ifade etti.

Çalışkan, Emniyet'in elinde Yasin El Kadı'yla ilgili herhangi bir belge ya da bilgi bulunmadığını söyledi.

İsmail Çalışkan, polisin yasalar çerçevesinde hareket ettiğini ifade ederek, 'polisin bunun dışında ayrı bir bakış açısı olamaz. Polis yasalara göre hareket eder ' dedi.

ARABADAKİ KAN İNSANA AİT

Danıştay Başkanı Sumru Çörtoğlu'nun makam aracında bulunan kanla ilgili soru üzerine de İsmail Çalışkan, arabadaki kanın insan kanı olduğunun kesinleştiğini bildirdi.

Kan lekesinden DNA örneğinin alındığını ve kime ait olduğunun araştırıldığını ifade eden Çalışkan, 'arkadaşlarımız, büyük bir ciddiyetle çalışmalarını sürdürüyor' diye konuştu.

Çalışkan Kara Harp Okulu Komutanlığı'ndan istifa eden Tümgeneral Reha Taşkesen'in "Askerler de dinleniyor" şeklindeki açıklamasıyla ilgili bir soruya da "Emniyet'in böyle bir dinleme yapmadığı" söyleyerek karşılık verdi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde