Doğan'da kar patlaması

Doğan'da kar patlaması

DOĞAN TV CEO'SU ARZUHAN YALÇINDAĞ GRUBUN YENİ STRATEJİLERİNİ AÇIKLADI.

Doğan'da kar patlaması
16px
24px
30.05.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Arzuhan Doğan Yalçındağ, "4 ayda yüzde 67 büyüdük, kárlılığımız yüzde 1050 arttı. 23 milyon YTL’lik 4 aylık kárımız, 2005’in tümündeki 20 milyon YTL’yi geride bıraktı. 2005 sonunda yaptığımız 3 yıllık planımız yürüyor. Doğan TV, başta tematik kanallar olmak üzere birçok yeniliğe imza atacak" dedi.

DOĞAN TV CEO’su Arzuhan Doğan Yalçındağ, Doğan TV’nin gelirlerinin bu yılın ilk 4 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 67 büyüdüğünü, kárlılığının da yüzde 1050 oranında arttığını açıkladı. Arzuhan Doğan Yalçındağ, "2006’nın ilk dört ayında ulaşılan 23 milyon YTL’lik faaliyet kárlılığımız, 2005 yılının tamamındaki 20 milyon YTL’lik faaliyet kárlılığının üzerine çıktı. Bu sonuçlar verimlilik odaklı başarılı çalışmaların eseri" diye konuştu.

STAR TV’NİN ENTEGRASYONU TAMAM: 2005 sonunda devralınan Star TV’nin gruba entegrasyonunun 2 ay gibi kısa bir sürede tamamlandığını belirten Arzuhan Doğan Yalçındağ, şöyle konuştu: "Bu entegrasyon sürecini çok iyi planladık ve izleyiciler, reklam müşterileri ve herşeyden önce çalışanlarımız için en verimli entegrasyon operasyonunu gerçekleştirdik. Star TV, grubumuza reklam gelirlerinin artırılmasından ziyade, hacim ekonomisine bağlı olarak bir verimlilik artışı sağladı. Entegrasyon sürecinde Star TV’nin ekran yüzüne dokunmadık. Şimdi Star TV için yeni bir pozisyon üzerinde çalışıyoruz. Yeni yayın döneminde gerek izleyicinin, gerek ise reklamverenin çok daha beğendiği bir yayın politikası ortaya çıkartacağız. Tabii ki Star TV’nin kimliğine mal olmuş Şampiyonlar Ligi gibi yayınlara da devam edeceğiz."

TV YAYINCILIĞI YAPISI DEĞİŞİYOR: Tüm dünyada TV yayıncılığı alanında baş döndürücü gelişmeler yaşandığına dikkat çeken Arzuhan Doğan Yalçındağ, "Yayıncılık teknolojisi değişiyor, telekom sektörü ile kaynaşıyor, yeni reklam uygulamaları ortaya çıkıyor. İzleyici eğilimleri ise zaten hergün değişiyor. İki yıl önceye kadar sadece bir kanalın içerik yönetimi, reklam pazarlaması olarak tanımlanan yayıncılık, şimdi interaktif görsel platform yönetimi olarak tanımlayacağım, daha teknolojik ve sofistike bir konuma geldi" diye konuştu.

DOĞAN TV’NİN ÜÇ YILINI PLANLADIK: "Doğan TV olarak 2005 sonunda gelecek 3 yılımızı planladık ve tüm sistemimizi, organizasyonumuzu bu plana göre şekillendirdik" diyen Arzuhan Doğan Yalçındağ, şöyle devam etti: "Günlük işlerimizde sürekli olarak verimliliğe odaklanırken, sektörün dünyadaki gelişimini izliyoruz ve başarılı uygulamaları ülkemizde de hayata geçirmek üzere çalışıyoruz. Özellikle Avrupa’nın en önemli TV yayıncısı gruplarla işbirliği içindeyiz. Doğan TV’nin uzun vadeli aksiyonları içinde yeni tematik kanallar, interaktif uygulamalar, telepazarlama, yerli ve yabancı film dağıtımı (Home Video) ve İnternet platformu üzerinden TV yayını alanında önemli projeler yer alıyor."

Reklamveren farklı içerikle izleyicilere ulaşmak istiyor

DÜNYADA ve Türkiye’de kanal sayısında hızlı bir artış gözlendiğine işaret eden Arzuhan Doğan Yalçındağ, şunları söyledi: "Özel ilgi alanlarına hitap eden bu kanallar, sadece reklam gelirlerine bağlı olarak izleyiciye sunuluyor. AC Nielsen’ın araştırmasına göre ülkemizde ödemeye dayalı platformun abone sayısı değişmezken uydu anteni ile bedava TV seyreden ev sayısı 6 milyona ulaşmış. Bedava çanak uydu anteni ile erişim penetrasyon oranı yüzde 35’e çıkmış. Bu oran Marmara bölgesinde yüzde 40’a yaklaşmış. Reklamverenler çok yakında tematik kanalların ve uydu alıcılarının farkına varacak. Bu gelişmelerin hem farklı içerik isteyen izleyicilerimiz, hem de farklı konularla izleyiciye ulaşmak isteyen reklamverenlerimize hizmet verebilmemiz için yepyeni fırsatlar ortaya çıkardığının farkındayız. Hal

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde