Demirbank'ın binası satışa çıkarılamıyor

Demirbank'ın binası satışa çıkarılamıyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından 32 milyon YTL tahmini bedelle satışa sunulan eski Demirbank Genel Müdürlük ihalesine saatler kala idari yargıdan yürütmeyi durdurma kararı geldi.

Demirbank'ın binası satışa çıkarılamıyor
16px
24px
30.03.2006 00:00
ABONE OLgoogle

TMSF Başkanı Ahmet Ertürk ihaleyi iptal etmek zorunda kalacaklarını belirtti ancak karara da tepki gösterdi. Ertürk, şunları söyledi: "Demirbank Aralık 2000'de Fon'a devredilmiş. Gayrimenkulleri de yine Fon'a geçmiş. Bir ara HSBC'nin kullandığı eski Demirbank yönetim binasını satışa sunduk. Bugün teklifler alınacak Cuma günü de zarflar açılarak açık arttırma süreci işletilecekti. İdare Mahkemesi satış öncesi yürütmeyi durdurma kararı vermiş ancak karardaki bir ifade çok dikkat çekici. Mahkeme heyeti eski Demirbank binası için Cıngıllı Holding'in maliki olduğu vurgusunu yapıyor. Oysa o bina TMSF'nin tapulu malı. Bu durum kararın yeterince araştırılmadan verildiği izlenimini yaratıyor. Karara karşı Bölge İdare Mahkemesi'ne başvuracağız ama yargının daha dikkatli olması, ince eleyip sık dokuması gerekiyor. Yargı herkese lazım. Ancak bu örnek karar gerçekten üzüntü verici."

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde