Coşkun: Ayakta kalmanın tek yolu verimlilikten geçiyor

Coşkun: Ayakta kalmanın tek yolu verimlilikten geçiyor

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, küreselleşme sürecinde ayakta kalmanın tek şartının yüksek rekabet gücüne sahip olmak olduğunu belirterek, bunun yolunun da verimlilikten geçtiğini kaydetti.

Coşkun: Ayakta kalmanın tek yolu verimlilikten geçiyor
16px
24px
06.04.2006 15:15Güncelleme: 25.10.2023 14:54
ABONE OLgoogle

Milli Prodüktivite Merkezi ve Show Fuarcılık ortaklaşa olarak Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlediği 'Tasarruflu Ürünler, Verimli Hizmetler ve Yeni Teknolojiler' fuarı başladı. Açılışını Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun'un yaptığı fuarda, çok sayıda yerli ve yabancı firma tasarrufa yönelik yapı malzemelerini bir hafta süreyle tanıtacak.

Fuar açılışı öncesinde konuşan Bakan Coşkun, Türkiye'de birşeylerin olduğunu, bunun da yarış halinde olan temel törenleri işletme ve fuar açılışlarıyla hissedildiğini söyledi. Türkiye'nin hiç hak etmediği geçmişteki krizleri geride bıraktığını anlatan Coşkun, bugünkü artık sürdürülebilir büyümeye ve güçlü bir ekonomiye sahip Türkiye'nin olduğunu kaydetti.

Coşkun, yaşanan küreselleşmenin ekonomik sınırları ortadan kaldırdığını, bunun sonucunda dünyada çılgın bir rekabetin yaşandığını belirterek, "Bu ortamda ayakta kalmanın tek şartı rekabet gücünün yüksek olmak. Bunun yolunda verimlilikten geçiyor" dedi. Bakan Coşkun, kısıtlı tabii kaynakların israf edilmeden verimli şekilde kullanılmasının da önemine işaret etti.

Konuşmasının ardından Bakan Coşkun, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Soner Aksoy ile birlikte fuar açılış kurdelesini kesti. Fuar açılışını yapan Bakan Coşkun, beraberindeki heyet ile birlikte fuardaki stantları gezerek, firma temsilcilerinden bilgi aldı.

Fuarda kurulan 'akıllı ev'i gezen Bakan Coşkun, parmak iziyle açılan evin çelik kapısını denedi. Bakan Coşkun, daha sonra evde gazetecilerin oturarak poz vermesini istemesi üzerine "Oturmam ayaktayım. Oturursam Bakan yoruldu dersiniz" diyerek, gazetecilerin teklifini reddetti.

İstanbul/cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde