Cinayet anını anlattı

Cinayet anını anlattı

Hrant Dink"i öldürdüğünü kabul eden Samast, Dink"e ateş ettikten sonraki o anı anlattı.

Cinayet anını anlattı
16px
24px
24.01.2007 11:37
ABONE OLgoogle

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink"i öldürdüğü gerekçesiyle Samsun"da yakalanan Ogün Samast, İstanbul Emniyet Müdürlüğü"nde savcı nezaretinde verdiği 4 sayfalık ifadede cinayeti kabul etti.
      Samsun"da yakalandıktan sonra İstanbul"a getirilen Ogün Samast, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü"nde örgütlü suçlarla yetkili cumhuriyet savcıları nezaretinde 4 sayfalık ifade verdi.

      Bu ifadesinde Hrant Dink"i öldürdüğünü kabul eden Samast, Dink"e ateş ettikten sonra hemen olay yerinden uzaklaştığını, Dink"in yere düştüğünü dahi göremediğini söyledi.

      Trabzon"daki evinden "Dayımlara gidiyorum" diyerek ayrıldığını ifade eden Samast, olaydan birkaç gün önce silahla bir kez atış talimi yaptığını bildirdi.

      Yusuf Hayal"in, Dink"i "Vatana ihanet eden, Türklere küfreden bir kişi" olarak tanıttığını ve bir miktar para verdiğini belirten Samast, 2-3 aydır Hrant Dink"in fotoğrafını yanında taşıdığını, ancak kaybedince olaydan birkaç gün önce Hayal"in internetten Dink"in fotoğrafını yeniden çıkartıp kendisine verdiğini anlattı.
      Ogün Samast ayrıca, yakalanmasaydı, olaydan sonra anne ve babasının elini öptükten sonra jandarmaya teslim olacağını söyledi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde