'Çılgın Türkler' işadamlarını solladı

'Çılgın Türkler' işadamlarını solladı

'Çılgın Türkler', kitabını basan yayınevinin sahibi Ahmet Tevfik Küflü, 293'üncü baskısı yapılan kitap sayesinde Ankara'nın vergi rekortmenleri arasına girdi.

'Çılgın Türkler' işadamlarını solladı
16px
24px
02.04.2006 10:24
ABONE OLgoogle

Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, '1. Çalışma Yaşamı ve İş Denetimi' konferansında yaptığı açıklamada, 'Çılgın Türkler' kitabının basımını gerçekleştiren Bilgi Yayınevi'nin sahibi Tevfik Küflü'nün, beyan ettiği gelirle Ankara vergi rekortmenleri listesinde 11. sırada yer aldığını söyledi. Yayınevinin listeye girmesinde 'Çılgın Türkler'in önemli bir payı bulunuyor.

Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı'nın açıklamasına göre de Küflü, 2005 yılı gelirleri için geçen ay verdiği gelir vergisi beyannamesinde, 2 milyon 165 bin 946 YTL kazanç bildiriminde bulundu. Küflü'ye, bu gelir karşılığında 859 bin 898 YTL vergi tahakkuk ettirildi.
Küflü, beyan ettiği gelir ve ödeyeceği vergiyle, Nurettin Çarmıklı, Oğuz Çarmıklı, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, LİMAK'ın sahibi Nihat Özdemir gibi tanınmış birçok işadamını geride bıraktı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde