Canpare'yi yakan hata

Canpare'yi yakan hata

CANPARE MAİLLERİNİ YAZAN ZİRAAT YATIRIM MÜDÜRÜ ER'İ, BASİT BİR HATASI ELE VERDİ.

Canpare'yi yakan hata
16px
24px
07.07.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Ziraat Bankası'nda geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen tarihi "Canpare-Damacana Operasyonu"nun ortaya çıkması dün Ankara gündemine bomba gibi düştü. Ziraat Bankası yönetimi ile Devlet Bakam Bakan Ali Babacan'ı yaklaşık 1.5 yıldır sıkıntıya sokan operasyon dün bir çok bakanlıkta hararetli sohbetlere konu oldu. Devlet Bakanı Ali Babacan konuyla ilgili bir yorum yapmazken, Ziraat Bankası yönetimi de gelişmeyle ilgili bir açıklama yapmadı. Ancak banka kaynakları tarafından, Ziraat Bankası Yönetimi'nin kendilerine kabus yaşatan failin kendi Genel Müdürleri çıkması nedeniyle son derece şaşkın ve üzgün oldukları belirtildi.

Geçtiğimiz yılın başından bu yana Ziraat Bankası Yönetim Kurulu, Genel Müdür Can Akın Çağlar ve Bakan Ali Babacan'la ilgili yazdığı "Canpare ve Damacana Hikayeleri"ni bazı hükümet üyeleri de dahil olmak üzere bir çok kişiye gönderenin Ziraat Yaürım Genel Müdürü Erkan Er olduğu belirlenmişti.

Er'in "Hepbilen" ve diğer nicknamelerle yazdığı maillerin giriş kodlarının "1...1995" olduğu ve polisin bu kayıt üzerinden giderek, temel bilgilere ulaştığı öğrenildi. Durumu öğrenen Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar'ın, Er'i Ankara'ya çağırarak yüzyüze görüştüğü, görüşmede bir yöneticinin daha bulunduğu öğrenildi.

Edinilen bigilere göre, Çağlar'ın Er ile yüzyüze görüşmesinde filmlere konu olabilecek sahneler yaşandı. Buna göre, Çağlar Er'e önce yapılan tespitlerin doğru olup olmadığını sordu ancak Er uzun süre inkar etti. Çağlar, bunun ardından bir dosyadan 8 haneli rakam okudu. Oğlunun doğum günü tarihi olan 8 haneli e-posta şifresini duyunca Er, yakınındaki bir koltuğa yığıldı. Er'in uzun süre konuşmadığı, sessizliği ise Çağlar'ın büyük bir üzüntüyle söylediği, "Bunu neden yaptın Erkan?" sözlerinin bozduğu öğrenildi.

Gülümhan Gülten/Vatan

İşte müdürün yakalanma haberi Böyle müdür görülmedi!

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde