Çağlar tazminat ödeyecek

Çağlar tazminat ödeyecek

ÇAĞLAR, POLYLEN ÜRETİMİNİ TAMAMEN DURDURUNCA İŞÇİLERİNE TAZMİNAT ÖDEYECEK.

Çağlar tazminat ödeyecek
16px
24px
19.08.2006 00:00Güncelleme: 27.10.2023 14:25
ABONE OLgoogle

Cavit Çağlar'ın sahibi olduğu Polylen Sentetik İplik Fabrikası, geçtiğimiz aylarda üretim faaliyetlerini tamamen durdurmasının ardından işsiz kalan 475 işçisine toplam 6.9 milyon YTL tazminat ödeyecek.

Polylen Sentetik İplik Fabrikası'ndan İMKB'ye gönderilen açıklamada, 19 Haziran'da üretimin durdurulması, çalışanların iş sözleşmelerinin sona erdirilmesi, ihbar tazminatlarının peşin, kıdem tazminatlarının ve diğer ödemelerin taksitlendirilerek ödenmesi yönünde verilen kararların, 30 Haziran 2006 tarihindeki genel kurulun bilgisine sunulduğu hatırlatıldı. Açıklamada, üretim faaliyetlerinde kullanılan menkul ve gayrimenkullerin değerlendirilmesi için bir karar alınmadığı belirtildi.

475 işçi işsiz kaldı
Açıklamada, iş sözleşmeleri feshedilen kişilere ödenecek kıdem tazminatının 5 milyon 992.3 bin YTL, ihbar tazminatının 1 milyon YTL olduğu kaydedildi. İhbar tazminatlarının ödendiği ifade edilen açıklamada, kıdem tazminatlarının çalışanların alacağı tutara bağlı olarak 4-12 ayda ödeneceği beyan edildi. Sözleşmeleri feshedilen çalışan sayısı, 475 olarak açıklanırken 206 kişi ise grup şirketlerinde istihdam ediliyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde