"Bu kıyağımı unutma"

"Bu kıyağımı unutma"

Başbakan Erdoğan, gazetecilere kendi elleriyle baklava yedirdi. Sonra da...

"Bu kıyağımı unutma"
16px
24px
26.10.2008 19:32
ABONE OLgoogle

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Ne Rizeli, ne Kasımpaşalı, Başbakan Altındağlı' pankartının asıldığı siteyi görünce makam aracını durdurarak, vatandaşların ikram ettiği ev baklavasından yedi. Eline aldığı baklava tabağını basın mensuplarının yanına da götüren Erdoğan, gazetecilere kendi elleriyle baklava yedirdi.

Başbakan Erdoğan, partisinin Altındağ İlçe Kongresi'nin yapıldığı Altındağ Kapalı Spor Salonu'ndan ayrılışında vatandaşların yoğun sevgi gösterileriyle karşılaştı. Erdoğan, Karapürçek'te 'Ne Rizeli, ne Kasımpaşalı, Başbakan Altındağlı' pankartının asıldığı Esenköy Sitesi'nin önünde makam aracını durdurarak, site bahçesine gitti. Site sakinleriyle sohbet eden Erdoğan, kendisine ikram edilen düğün tatlısını da geri çevirmedi.

Vatandaşların bir tabak içerisinde getirdiği ev baklavasını yiyen Başbakan Erdoğan, lezzetini beğendiği baklavayı gazetecilere de ikram etti. Baklava tabağını ve çatalları eline alarak site dışında kendisini bekleyen basın mensuplarının yanına giden Erdoğan, kendi elleriyle gazetecilere baklava yedirdi. Erdoğan, "Ev baklavası bu, Gerede baklavası" diyerek baklavayı çok beğendiğini söyledi. Erdoğan, fotoğrafçısı Kayhan Özer'e de kendi elleriyle baklava yedirerek, "Bu kıyağımı unutma" dedi.

Erdoğan, sitede balkonları dolduran kadınlara da el salladı. 'Türkiye seninle gurur duyuyor' sloganları eşliğinde siteden ayrılan Başbakan Erdoğan, sitenin ilerisinde kendisini bekleyen kalabalığın da yanına giderek, sohbet etti.

Erdoğan, burada çocuklara oyuncak dağıtmayı da ihmal etti. Erdoğan, korumaların çantalarla getirdiği akıllı ajanda, bebek ve arabaları çocuklara dağıttı.

Erdoğan, daha sonra yürüyerek Karapürçek pazar yerinden helikopterle Kırıkkale'ye hareket etti. Erdoğan'ın helikopterle havalanışını vatandaşlar cep telefonlarıyla görüntülemeye çalıştı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde