Boşanmada Civangate parmağı

Boşanmada Civangate parmağı

BETTİNA HAKKO'NUN AVUKATI, NEŞTER'DE SANIK OLMASI KAFALARI KARIŞTIRDI.

Boşanmada Civangate parmağı
16px
24px
19.08.2006 00:00
ABONE OLgoogle

 

Bir dönem Selim Edes'le, 5 milyon dolar rüşvet verdiğini öne sürüp, işi yapılmayınca geri istediği Engin Civan arasında, yeraltı dünyasından bazı isimlerin de katıldığı öne sürülen toplantılarda hazır bulunan Avukat İhsan /_newsimages/2025142.jpgCoşkun, Hakkolar'ın tazminat pazarlığında da kilit rol oynadı.

Coşkun, yıllar sonra bir başka rüşvet davası Neşter'de bu kez sanık oldu. Coşkun, Çukurova Grubu'nun bir yönetim kurulu üyesi, genel müdürü ve üç avukatı ile birlikte, Telekom'un Turkcell'e açtığı 1,5 katrilyonluk alacak davası ve Pamukbank'ın fona devrinin iptali için Danıştay'da açılan davalar gibi, 'Kendi gruplarıyla ilgili davalarda yargıyı etkileyip lehlerine karar çıkarmaya çalıştıkları ve bu amaçla kurulan suç örgütüne katıldıkları, yardım ettikleri' iddialarıyla 6 aydan 30 yıla kadar hapis istemiyle yargılandı. Ankara 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi, çıkar amaçlı suç örgütü kurma, yönetme, örgüt adına faaliyette bulunma, örgüt üyesi olma suçlarından beraat, 4 sanık hakkında TCK 232 ve 278 maddelerine göre yargı mensuplarına menfaat amacıyla iltimas ve baskıda bulunmaktan yargılanmaları için görevsizlik kararı verdi. Kararı temyiz eden savcı Mustafa Kelkit, ortada suç örgütü olduğunu iddia ederek, hükmün, sanıkların aleyhine bozulmasını istedi.

UZANLAR'IN MATBAASINI ALDI

/_newsimages/2025113.jpgBDDK'dan, batık bankaların tahsil edilemeyen binlerce icra dosyasını yüzde karşılığı takibe koymak için alan İhsan Coşkun, Trabzon'un Arsin ilçesindeki, Uzanlar'dan haczedilen gazete basım tesisini de TMSF'den 495 bin YTL'ye satın aldı. 1456 metrekare kullanım alanına sahip tesisi, açılış fiyatından alan Coşkun, gayrimenkulü 'Bordo Fındık Limited' şirketi adına aldığını, firmanın tesisleri idari bina olarak kullanacağını açıkladı.

Coşkun, 16 avukat çalıştırdığı, Levent'te adını taşıyan bürosunda, TMSF'den, batık bankaların alacaklarını tahsil için binlerce icra dosyasını sözleşmeli avukat sıfatıyla yüzde karşılığı takibe aldı.

 ÇOCUKLARI YALNIZ BIRAKMADI

Son günlerde sıkıntılı günler geçiren Cem Hakko, büyük kızı Katia, ortanca kızı Pia ve oğlu Can'la birlikte geçen hafta Göcek'te tatil yaptı. Çocuklar, babalarının yaşadığı zor anlar nedeniyle bir araya gelerek ona destek oldu.

Mağazaya uğradı

/_newsimages/2025114.jpgCem Hakko, önceki gün de büyük kızı Katia ile birlikte Nişantaşı'ndaki Vakko mağazasına uğradı, işleri kontrol etti.

Çocuklarıyla yakından

ilgileniyorBettina Hakko'yla geçtiğimiz hafta boşanma protokolünde anlaşan Cem Hakko, büyük kızı Katia, ortanca kızı Pia ve oğlu Can'la birlikte geçen hafta Göcek'te tatil yaptı. Son günlerdeki sıkıntılı geçen günleri çocuklarıyla yaptığı tatilde unutmaya çalışa

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde