Bolukçu, özel sektör havacılarının 2. kez başkanı seçildi

Bolukçu, özel sektör havacılarının 2. kez başkanı seçildi

Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) olağan genel kurulunda AŞahabettin Bolukçu ikinci kez başkan seçildi.

Bolukçu, özel sektör havacılarının 2. kez başkanı seçildi
16px
24px
05.12.2006 15:14
ABONE OLgoogle

Türk sivil havacılığını temsil eden şirketlerin başkan ve yöneticilerinin katıldığı toplantıda, Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Ali Arıduru da hazır bulundu.

TAV'ın Konferans Salonu'nda, divan kurulunun seçilmesi ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra başlayan genel kurulda Başkan Şahabettin Bolukçu, faaliyet raporunu okumak yerine sektörün 2006'da yaşadığı sıkıntılardan söz etti. Zor bir yıl geçirdiklerinin altını çizen Bolukçu, Antalya'ya, Dalaman'a ve Bodrum'a 2006'da gelen turist sayısındaki azlığa dikkat çekti.

''HAVA-İŞ KANUNU İÇİN BÜYÜK ÇABA HARCADIK''

Yüzdelik rakamların değil mutlak rakamların daha önemli olduğuna işaret eden Bolukçu; "Bu yıl Antalya'ya 950 bin kişi az gelmiş. Bunu ortalama 750 dolarla çarparsanız gelir kaybı 712 milyon dolar. Bu noktalarda bazı çarelerin ortaya konması gerekir. TÖSHİD olarak Meclis'e sevk edilen Hava-İş Kanunu'nun çıkarılması için büyük çaba gösterdik. Türk Silahlı Kuvvetleri ile yaptığımız görüşmeler olumlu sonuç verdi. Bu sene emekli olacak 50 pilottan 25'ini THY alacak. Geri kalan 25'ini ise özel sektör istemesi durumunda istihdam edebilecek'' dedi.

THY'nin ikram hizmeti veren USAŞ A.Ş.'yi satın alması ile, buradan hizmet alan özel havayollarının karşılaşabileceği sıkıntıların önüne geçilmesi için durumun üç özel hukuk bürosu tarafından incelendiğini ifade eden Bolukçu, TAV'ın ücret alışlarında yaptığı kur değişikliği nedeniyle meydana gelen sıkıntıya da dikkat çekti.

Denetleme kurulu, mali raporlar ve tehmini bütçenin okunması ve kabulünden sonra yeni yönetim kurulu, denetim kurulu ve istişare kurulu üyelerinin seçimi yapıldı. Oylama sonunda; TÖSHİD yönetim kurulu başkanlığına Şehabettin Bolukçu yeniden seçildi.

SHGM Genel Müdür Vekili Ali Arıduru konuşmasında Özel sektör havacılığının gelişmesi için bu güne kadar ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini dile getirdi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde