Binali Yıldırım: Artık her şey e- leştiriliyor

Binali Yıldırım: Artık her şey e- leştiriliyor

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'nin teknolojik anlamda son on yıllık dönemini "kayıp yıllar" olarak değerlendirerek, artık her şeyin e- leştirildiğini belirtti.

Binali Yıldırım: Artık her şey e- leştiriliyor
16px
24px
07.06.2006 14:33
ABONE OLgoogle

Ostim metro ethernet ağının açılış töreninde konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım; Ostim'de gerçekleştirilen bu yatırım sayesinde iş yeri sahiplerinin ve vatandaşların, e-sipariş, e-danışmanlık, e-mühendislik, e-arge, e öğrenme ve e-güvenlik gibi hizmetlere kolaylıkla ulaşabileceğini belirterek, "Bugüne kadar yıllarca hep eleştirdik. Ama artık eleştirme dönemi bitti. Şimdi e-leştirme dönemi başladı. Artık herşeyi e-leştiriyoruz" dedi.

Bu proje ile ilk etapta 2 bin 500 internet bağlantı kapasitesinin hizmete gireceğini ifade eden Yıldırım, "Bu projeçağı yakalamak için tüm ülke çapında gerçekleştirmek zorunda olduğumuz "yubikutus" diye adlandırılan ve her zaman her yerde olma anlamına gelen bir döneme giriyoruz. Bu anlamda bu proje çok başarılı ve önemli örneklerden birini teşkil etmektedir" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin son on yılını iletişim alanında kayıp yıllar olarak değerlendiren Yıldırım, bu dönemde alt yapı yatırımları, Türk Telekom özelleştirilsin, özelleştirilmesin polemiklerinden ve siyasi kavgalardan dolayı geciktiklerini ifade ederek, "Ama 2004 yılı bir milattır. Sektörün önünü açtık. Bugün her türlü zor şarta rağmen rekabet ortamı hızla oluşmaya başladı. Bugün açılışını yaptığımız örnektede göründüğü gibi özel sektörümüz kendi yatırımını, kendi iletişim ağlarını kurmaya başlamıştır" dedi.

Konuşmaların ardından, metro ethernet ağının ilk demosu yapıldı. Ulaştırma Bakanı Yıldırım'ın taşınabilir bilgisayar ekranına attığı imza, lokal internet bağlantısıyla plaket hazırlayan bir şirkete gönderildi. Bu sırada metro ethernet ağ merkezinin açılışı gerçekleştirildi. Tören bitiminde şirket yöneticileri, Bakan Yıldırım'ın imzasının bir kaide üzerine oturtulduğu plaketi Yıldırım'a verdiler.

Ankara/Cihan
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde