Aziz Yıldırım, adliyeden sinirli ayrıldı

Aziz Yıldırım, adliyeden sinirli ayrıldı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 'gizli belge temin etmek' suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşmasına katıldı. Yıldırım'ın adliye çıkışında oldukça sinirli olduğu gözlendi.

Aziz Yıldırım, adliyeden sinirli ayrıldı
16px
24px
21.06.2011 16:54
ABONE OLgoogle

Fenerbahçe Başkanı Yıldırım, Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ve avukatlarıyla birlikte Ankara adliyesine gelerek, 'gizli belge temin etmek' suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşmasına katıldı.

Yıldırım, Hava Kuvvetleri Komutanlığı askeri savcılığınca görevsizlik kararı verilerek özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen soruşturmaya ilişkin davanın bugünkü duruşmasında suçlamaları reddetti.

Asıl evrakı sızdırdığı öne sürülen Celalettin Erkal'la 1996'da ABD Kuzey Irak'a yerleştiğinde tanıştığını belirten Yıldırım, "Yemek işi yapıyorduk. Ben zaten 1998'de Fenerbahçe Başkanı seçilince ticari ilişkilerim azaldı. Erkal'la tanıştığımda askeri bina işi yapıyordum ama askeri silah ihalesiyle ilgili bir girişimim olmadı. Müdürlerim aracılığıyla bir kaç ticari iş yaptım. Bunların da askeri silah ihaleleriyle bir ilgisi yoktu" diye konuştu. Suriyeli işadamları tanıdıklarının bulunduğunu anlatan Yıldırım, bu işadamlarının kendisine 3 sayfalık top mermisi kataloğu faksladıklarını ve Türkiye'de nasıl mermiler kullanıldığını sorduklarını, kendisinin de bu Suriyeli işadamlarını, yardımcı olmak amacıyla Roketsan'dan bazı arkadaşları ile görüştürdüğünü söyledi.

Daha sonra da bu işten vazgeçildiğini duyduğunu belirten Yıldırım, suçlamaları kabul etmediğini ifade etti.

Duruşmanın ardından adliyeden ayrılan ve gazetecilerin; yargılandığı davayla ilgili sorularını cevapsız bırakan Yıldırım'ın sinirli tavırları dikkat çekti. Yıldırım, adliye bahçesinde avukatlarıyla kısa bir süre görüştükten sonra kendi kullandığı araçla Ankara adliyesinden ayrıldı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde