"atv" markası ikinci ihalede de satılamadı

"atv" markası ikinci ihalede de satılamadı

Satel Sabah TV Prodüksiyan A.Ş adına tescili "atv" ibareli marka icra yoluyla satışa çıkarıldı. Ancak...

"atv" markası ikinci ihalede de satılamadı
16px
24px
22.01.2007 12:56
ABONE OLgoogle

Sabah Yayıncılık AŞ'nin de aralarında bulunduğu 8 şirketin Vakıfbank'a olan 4 milyon 127 bin 960 YTL'lik borcu nedeniyle Satel Sabah TV Prodüksiyan A.Ş adına tescili "atv" ibareli marka icra yoluyla satışa çıkarıldı. Ankara Adliye Mezat Salonu'nda gerçekleştirilen ihalede "atv" ibaresinin ikinci ihalesinde de alıcı çıkmadı.

100 milyon YTL muhammen bedelle Ankara Adliyesi Mezat Salonu'nda gerçekleştirilen ihalede, "atv" markası için alıcı çıkmadı. Saat 11.00'de başlayan satışa gözlemci olarak Vakıfbank ve Halk Bankası avukatları katıldı. Mezat salonundaki görevli, "atv" ibaresinin satışının yapılacağını duyurduktan sonra ve ihaleye girmek isteyenlerin 20 milyon YTL yatırması gerektiğini belirtti.

15 dakikalık süre içerisinde ihaleye giriş için 20 milyon YTL yatıran çıkmadı. 15 Ocak tarihinde yapılan ilk ihalede 60 milyon YTL'den açılan satışa alıcı çıkmamıştı. İkinci ihale ise 40 milyon 1200 YTL açıldı.

Görevli memur tarafından, atv'nin logosunun özellikleri okundu. 'atv markasının turuncu kare üzerinde iri puntolu küçük harf karakterinde siyah "a" harfi ile sağ tarafta beyaz zemin üzerinde yine iri puntolu küçük harf karakterinden oluştuğu belirtildi. Söz konusu markanın radyo ve TV kanalları, haber ajansları, eğlence hizmetlerinde kullanılmak üzere hizmet markası olarak 27 Ekim 1997'den itibaren10 yıllık koruma suretiyle tescilli olduğu kaydedildi.

Ankara/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde