'Aşçı Çin'den porselen bizden'

'Aşçı Çin'den porselen bizden'

Muttalip Korkmaz “Türkiye'de Çin lokantası kurmak isteyen aşçıyı da yemek takımını da Çin'den getiriyordu. Ancak şimdi..

'Aşçı Çin'den porselen bizden'
16px
24px
07.04.2008 08:27
ABONE OLgoogle

Güral Porselen, 3 yıldır Türkiye'deki fuarlara katılmıyor. Müşteri ve hedef kitlesiyle kendi düzenlediği organizasyonlarda buluşuyor.

İlki İstanbul'da düzenlenen Güral Porselen Innovation 08 Porselen Günleri, Akdeniz, Ege ve Karadeniz bölgelerinde de düzenlenecek. Amaç, turizm sektörünün ayağına ürünleri götürerek temas etmelerini sağlamak.

Porselen sektöründeki rekabette yenilikçi ve öncü yapısıyla bilinen Güral Porselen farklı pazarlama yöntemiyle de öne çıkıyor. Güral Porselen İcra Kurulu Üyesi Muttalip Korkmaz, “Otel ve turizm bölgelerinde yapılan araştırmalara göre Güral Porselen dört yıldızlı otellerden başlamak üzere tatil köylerine kadar sektörün yüzde 73'ü tarafından tercih ediliyor.

Bu yıl Antalya'daki 36 büyük tesisin 32'sinde Güral Porselen ürünleri olacak. Türkiye'de tercih edilme oranımız yüzde 50, İstanbul'da yüzde 40. Porselen günleri ile İstanbul'daki oranı daha da yükseltmeye çalışıyoruz. Porselen sektöründeki rekabette marka olan, farklılık yaratarak müşterisine hizmet eden ayakta kalacak. Ürün çeşidinizin olması yetmez. Müşterinizin gelip bunlara dokunması, tanıması gerekiyor. Biz porselen günleri ile bunu gerçekleştiriyoruz” dedi.

AŞÇI ÇİN'DEN AMA PORSELEN BİZDEN

Innovation '08 Porselen Günleri'nde, Güral Porselen dünya mutfak kültürleri için de farklı porselen takımlarını görücüye çıkardı. Meksika, İtalyan, Fransız, Lizbon, Uzakdoğu, Çin başıklarıyla sunduğu porselen takımları ile bu tür yemek servisi yapan otel ve restoranlara tercih zenginliği sunuyor. Güral Porselen İcra Kurulu Üyesi Muttalip Korkmaz “Türkiye'de Çin lokantası kurmak isteyen aşçıyı da yemek takımını da Çin'den getiriyordu. Ancak şimdi bizim ürettiğimiz Çin koleksiyonlarını gördükten sonra oradan getirtmiyorlar. Aynı şekilde bu diğer yabancı kültürlerin mutfakları için de geçerli” dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde