Aragones suçluyu buldu!

Aragones suçluyu buldu!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, Arsenal karşısında defansif anlamda kötü oynadıkları için 5-2 yenildiklerini söyledi.

Aragones suçluyu buldu!
16px
24px
22.10.2008 08:35
ABONE OLgoogle

Luis Aragones, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, rakibin ilk dakikalarda çok hızlı bastırdığını belirterek, ''Özellikle ilk 11 dakikada çok hızlı bastırıp 2 gol buldular. Sonra biz bir gol bulduk ama defansif anlamda kötü oynadık. Kimi pozisyonlarda çok fazla ilerde kaldık, maalesef böyle bir sonuç aldık'' dedi.

Ofansif anlamda iyi olduklarını ifade eden İspanyol teknik adam, ''Ataklarda onlar kadar iyiydik, onlar kadar pozisyon bulduk ama bunların değer kazanması için savunmadaki hataları yapmamamız gerekiyordu. Golleri, ekip kötü savunma yaptığı için yemişizdir, hiçbir zaman herşeyi savunmaya yüklemek doğru değildir. Gol yeniyorsa, takım yemiştir'' diye konuştu.

Aragones, ''Kazım'ı bugün neden kadroya almadınız?'' biçimindeki soruya, ''Burada kimi oynatacağı antrenörün takdiridir. Bugün Kazım'dan daha iyi, daha fazla şeyler yapacak oyuncular olduğunu düşünüyordum, o yüzden kadroya almadım'' yanıtını verdi.

İspanyol çalıştırıcı, gruptan çıkma şanslarıyla ilgili bir soru üzerine de, ''Futbolda her zaman şanslar vardır. 'Herşey bitmiştir' diyemeyiz. Önümüzdeki maçlarda elimizden gelen herşeyi yapmaya çalışacağız'' dedi.

WENGER: ''HIZLI ADAMLARIMIZLA SONUCA GİTTİK''

Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger ise Fenerbahçe karşısında iyi oynayarak sonuca gittiklerini söyledi.

Wenger, Fenerbahçe'nin, hücum oyuncularıyla tehlikeli bir takım olduğunu vurgulayarak, ''İyi oynadık, hızlı adamlarımızla sonuca gitmeyi bildik. Fenerbahçe'nin, sahasında başarılı olduğunu biliyorduk. İlk golü atmamız, maçın bu denli açık seyretmesine neden oldu. Sahada çok sayıda genç oyuncumuz vardı. Takımın yaş ortalaması 22 olmasına karşın böyle bir sonuca ulaşmak beni gururlandırıyor'' dedi.

Wenger, ''Gruptan çıktığınıza inanıyor musunuz?'' biçimindeki soruyu, ''Hayır. Bir zafere daha ihtiyacımız var. Ondan sonra inanabiliriz'' diye yanıtladı.

Bir gazetecinin, ''Fenerbahçe'yi çalıştırmak ister misiniz?'' sorusu üzerine Wenger, ''Çok iyi bir teknik adama sahipler, yalnızca ona biraz zaman tanımaları gerekiyor. Ben, 2011 yılına dek Arsenal'deyim'' diye konuştu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde