Alonso'nun yerine Raikkonen

Alonso'nun yerine Raikkonen

Dünya şampiyonu sürücüsü İspanyol Fernando Alonso'yu McLaren'a kaptıran Renault, bu boşluğu McLaren'ın Fin pilotu Kimi Raikkonen'le doldurmak istiyor.

Alonso'nun yerine Raikkonen
16px
24px
20.07.2006 18:37
ABONE OLgoogle

Renault, en genç dünya şampiyonu unvanlı İspanyol sürücüsü Fernando Alonso'yu McLaren'a kaptırdıktan sonra takıma bir birinci pilot arayışlarına başladı.
 
Ranault F1 Başkanı Alain Dassas, McLaren'ın Fin pilotu Kimi Raikkonen'le görüşmelere başladıklarını söyledi. Raikkonen'in adı bir süredir Ferrari ile anılıyordu.
 
Dassa, İtalyan 'La Gazetta dello Sport'a yaptığı açıklamada, "bu işte bir gizlilik yok. Herkes gelevcek sezon için önceliğimizin Kimi Raikkonen olduğunu biliyor" dedi.
 
Kimi Raikkonen ile kontrat görüşmelerine başladıklarını belirten Dassas, Fin pilotu gelmiş geçmiş en büyük sürücülerden biri olarak niteledi.
 
Renault, gelecek sezon Giancarlo Fisichella'nın takım arkadaşı olması için test sürücüsü Fin Heikki Kovaleainen ile de görüşmelerini sürdürüyor.
 
Dassas, genç Finin tecrübe eksikliğinin kendileri için negatif olduğunu söyledi ve, "tecrübesiz bir pilot risktir. Bugünlerde F1'de hızlı olmalısınız ve anlık kararlar verebilmelisiniz" dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde