Alonso İstanbul'da iddialı

Alonso İstanbul'da iddialı

Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sine sayılı günler kala heyecan yükselirken, Renault F1 takımı pilotları Fernando Alonso ile Giancarlo Fisichella, kendilerinden emin konuştular.

Alonso İstanbul'da iddialı
16px
24px
22.08.2006 18:37
ABONE OLgoogle

Renault Mais İletişim Müdürlüğü tarafından Renault F1 takımı pilotları Alonso ile Fisichella'nın yarış öncesi demeçleri yayınlanırken, her iki pilot da iddialı mesajlar verdiler. Fernando Alonso, Türkiye Grand Prix'si öncesi verilen 3 haftalık aranın herkese iyi geldiğini ve dinlendiklerini belirterek, 'Böylece Türkiye'ye formda geliyoruz. Şampiyonada lideriz. Sezonun son bölümüne şimdi en ideal koşullarda giriyoruz' dedi. İstanbul Park pistine övgüler yağdıran Alonso, 'Spa pisti gibi bazı sıradışı pistlere benzediğini düşünüyorum. Pist çok geniş ve geçişler için güzel fırsatlar sunuyor. Aynı zamanda çıkışın görülmediği çok özel virajları da var. Alışık olduğumuz pistlerden çok farklı. Özellikle 8 numaralı virajı düşünüyorum. Sola çok uzun bir viraj ve bu yıl V8 motorla muhtemelen çok hızlı olacağız. Virajda 4G'nin üzerinde yanal ivme alıyoruz. İstanbul Park eğlenceli bir pist. Kesinlikle sezonun önemli yarışlarından biri olacak' diye konuştu.

'TÜRKİYE, BU YIL DAHA KOLAY OLACAK'

Geçen yıl ilki düzenlenen Türkiye Grand Prix'sine oranla bu yılın daha kolay geçeceğini savunan Alonso, 'Geçen yıl herşey yeniydi. Pisti ve altyapıları keşfetmek gerekiyordu. Bu yıl daha kolay olacağına ve hepimizin geçen yılki deneyimlerimizden yararlanacağımıza inanıyorum' dedi. Sezonun bitimine 5 yarış kala pilotlar sıralamasında Ferrari pilotu Michael Schumacher'in 10 puan önünde lider durumda yer alması konusunda ise Alonso, 'Ben çok iyimserim. Herkes benimde yerimde olmayı ve yakında sona erecek şampiyonanın ilk sırasında olmayı isterdi. Türkiye, kendine özgü güçlükleriyle heyecanlı bir yarış olacak. İşimize konsantre olmak ve aracımızın şasi ayarları ile lastik seçiminde hata yapmamak zorundayız. Sonra da yarışın ne getireceğine bakacağız' diye konuştu.

'FISICHELLA: 'PODYUMA ÇIKACAĞIMIZA İNANILYORUM'

Renault F1 takımının diğer piloti Giancarlo Fisichella, takımlarının Türkiye'de agresif bir yarış çıkarmaları konusunda kendilerine güvendiğini kaydetti. Özellikle 8 numaralı viraja değinen Fisichella, '8 numaralı viraj kesinlikle bu pistin en zor virajı. Bu, yaklaşık 250 kilometreyle aldığımız çok uzun bir sol viraj. 7 saniye süresince yatay 4 ila 4.5 G'lik basınca katlanmamız gerekiyor, öyle ki yarış sonunda boynumuz tutuluyor. Yani, özellikle bu yarış için fiziki olarak hazırlanmak önemli' dedi Rekabet gücü yüksek bir araca sahip olabilmek için testler ve geliştirme çalışmalarıyla aracı en iyi biçimde ayarlamak gerektiğini vurgulayan Fisichella, 'Fakat en önemlisi gecikmemek ve yarışa en iyi koşullarda hazırlanmak için, başından itibaren iyi ayar temeli üzerinde çalışmaktır' derken, şimdi kendisini sezonun son yarışlarına daha hazır hissettiğini belirterek, 'Renault, bu hafta sonu başarılı bir yarış çıkarmak ve şampiyonluk için mücadele etmek üzere bize güveniyor. Bunu yapmak için gerekli araca ve ekibe sahibiz. Agresif bir yarış sonucunda podyuma çıkacağımıza inanıyorum' diye konuştu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde