Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeir'ın ilk ziyareti İmamoğlu'na

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeir'ın ilk ziyareti İmamoğlu'na

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier’in, Türkiye ziyareti kapsamında görüştüğü ilk kişi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu.

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeir'ın ilk ziyareti İmamoğlu'na
16px
24px
22.04.2024 14:59Güncelleme: 22.04.2024 15:15
ABONE OLgoogle

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, İstanbul’a geldi. İki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 100. yılı dolayısıyla gelen Steinmeier, ilk olarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştü.

İkili Almanya’da Türk işçilerin göçünü konu alan ‘Gurbette Hasret’ sergisini ziyaret etmek üzere Sirkeci Tren Garı’nda bir araya geldi.

Steinmeier gezisinin ikinci gününde Gaziantep’te depremzedeler için sığınma evi ile inşasını Almanya’nın desteklediği bir okulu ziyaret edecek. Steinmeier’in AK Parti’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ise 24 Nisan’da Ankara’da bir araya gelmesi bekleniyor.

ALMANYA CUMHURBAŞKANI, ÜLKESİNİN İSRAİL'E DESTEĞİ
NEDENİYLE İSTANBUL'DA PROTESTO EDİLDİ

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, ziyaret için geldiği İstanbul'da, Almanya’nın İsrail’e destek vermesi nedeniyle protesto edildi.

Steinmeier, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’yla 1961’de ilk Türk işçi kafilesinin Almanya’ya uğurlandığı Sirkeci Garı’nı ziyareti sırasında bir grup tarafından protesto edildi.

Almanya’nın İsrail’e verdiği desteği protesto eden grup, "Katil Almanya Türkiye'den defol" ve "Soykırım suçlusu katil Almanya" sloganları attı.

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, üç günlük Türkiye ziyaretinin ilk durağı İstanbul'a gelmişti.

Steinmeier ve beraberindeki heyeti taşıyan uçak saat 11.58'de İstanbul Havalimanı'na inmişti.

Almanya Cumhurbaşkanı'nı İstanbul Havalimanı'nda İstanbul Valisi Davut Gül, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz, Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen ve diğer yetkililer karşılamıştı.

Steinmeier, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 100. yılı dolayısıyla Türkiye'ye yaptığı bu ilk ziyarette İstanbul, Gaziantep ve Ankara'da temaslarda bulunacak.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde