Alemdaroğlu: Çin işkencesi gördük

Alemdaroğlu: Çin işkencesi gördük

Ergenekon davasına ilk tepki İstanbul Üniversitesi eski rektörü Kemal Alemdaroğlu'ndan geldi

Alemdaroğlu: Çin işkencesi gördük
16px
24px
20.10.2008 15:50
ABONE OLgoogle

Ergenekon davasının ilk duruşmasında tutuklu ve tutuksuz sanıkların ayrı yargılanmaları yönünde verilen karara ilk tepki, davanın tutuksuz sanıklarından İstanbul Üniversitesi eski rektörü Kemal Alemdaroğlu'ndan geldi. Alemdaroğlu, "Bizlere Çin işkencesini layık gördüler" dedi.

Mahkemenin kararını açıklamasının ardından tutuksuz sanıklar Silivri Cezaevi'nden ayrıldı. Çıkışta basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Kemal Alemdaroğlu, "Evimizden alındık. Halen bilgisayar kayıtlarımız verilmedi. Sanki büyük bir savaş suçlusuymuşuz gibi muamele gördük. Şahsen ben 3 günlük gözaltından sonra tutuksuz yargılanma ama yurtdışına çıkış yasağı, her 15 günde bir karakola imza atmak zorunda bırakılarak serbest bırakıldım. 21 Mart'ta benimle gözaltına alınan Sayın Perinçek ve arkadaşları
hala tutuklu. 16 aydan bu yana tutuklu var. Daha sonra tutuklananlar da bu yargılanmaya dahil edilmedi" dedi.

Alemdaroğlu, davet üzerine sabah saatlerinde duruşmaya geldiğini belirterek, "Yollar değiştirilmiş. Burayı bulmak için saatlerce dolaşmak zorunda kaldık. Ne gariptir ki, İstanbul'da oturan herkes 75 kilometre ötede bir cezaevi içerisinde yargılanmaya çağırıldı. İstanbul'da 300-500 kişiyi alacak çok salon var. Türkiye hiçbir zaman bu güçsüzlük içerisinde değil. Yöneticilerimiz ne yazıktır ki bizlere Çin işkencesini layık gördüler" diye konuştu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde