27 futbolcuyu gönderirdim

27 futbolcuyu gönderirdim

Fenerbahçe'nin İspanyol Teknik Direktörü Luis Aragones'ten çarpıcı açıklama:

27 futbolcuyu gönderirdim
16px
24px
14.10.2008 08:34
ABONE OLgoogle

F.Bahçe'ye geldiği günden bu yana takım üzerinde beklenileni veremeyen İspanyol Aragones'e başkan Aziz Yıldırım 'destek' kararı verdi. Böylece Aragones'in yeri şimdilik garanti. Ama Yıldırım'a yakın çevresi teknik direktörün başarısızlığının devam etmesi halinde devre arasında gönderileceğini ifade ediyorlar. Bakalım bu süreçte Aragones çıtayı yükseltebilecek mi?

Bugüne kadar yapılan 6 maçta galibiyet serisi yakalanmış olsaydı kuşkusuz durum farklı olacaktı. Kimse kimseyi ne eleştirecek ne uyaracaktı. Ama F.Bahçe'nin bugünkü durumu gözler önünde... Sakatların birer birer iyileşmesi güzel, ancak Güiza'nın, Roberto Carlos'un, 'kalmak istemiyoruz' açıklamaları hoş olmadığı gibi bir sıkıntının da göstergesi. Aragones'in F.Bahçe'nin başına geçmesinden sonra oyuncuları yakından tanıması bir hayli zaman aldı. İspanyol teknik direktöre göre futbolcular umduğunun altında çıkmıştı, buna ilave olarak istediği transferlerin yapılmaması ve yine İspanyol çalıştırıcının, “Petrol bulamayacağım” açıklaması gelecek için işin zor olacağının bir göstergesiydi.

Şikâyetçi olduğunun farkına varılmaması için dikkatli davranan özellikle de medyadan çekinen Aragones'in yakınlarına dert yanarak, “Bugün elimde olsa 27 oyuncuyu gönderirdim” dediği aldığımız duyumlar arasında...

Anımsayacağınız gibi Zico bu takımla büyük başarılara imza atmıştı. Ama bakıyoruz takım aynı, iki kişi gitti, gidenlerin yerine üç kişi alındı, tablo kötünün kötüsü. İşlerin yoluna girmesi zaman alacak. Başkan Yıldırım ve yönetiminin destekleme kararı samimi olmayabilir. Zaman her şeyin ilacıdır. Hafta sonu deplasmanda oynanacak Kocaelispor maçı bir dönüm 90 dakikası olabilir. Sonra Arsenal maçı sırada. Arsenal'in yıldızları, oynadığı futbol belli, şu anki F.Bahçe'nin oynadığı topu düşünüyorum bir de Arsenal'i...

Hilmi Türkay/Cumhuriyet

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde