1 günlük bebek için zamanla yarış

1 günlük bebek için zamanla yarış

Muğla’da bir gün önce dünyaya gelen Simge Bebek için ekipler zamanla yarıştı. Minik bebek helikopterle Ankara’ya sevk edildi.

1 günlük bebek için zamanla yarış
16px
24px
13.06.2024 11:52Güncelleme: 13.06.2024 11:56
ABONE OLgoogle

KENAN GÜRBÜZ / ÖZEL HABER

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün doğan Simge Eren adlı bir günlük bebeğe doktorları “fallot teyroloji” tanısı koydu ve bebeğin ileri tetkik ve tedavisinin yapılması ve yeni doğan yoğun bakım ihtiyacı nedeniyle Muğla dışında bir hastaneye acil sevkine karar verdiler.

112 KOMUTA YER BULDU

Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi tarafından 112 Komuta Kontrol Merkezine sevk talebinde bulunulmasının ardından 1 günlük Simge Bebeğin Ankara Etlik Şehir Hastanesine ambulans helikopterle sevkine karar verildi.

Muğla Sağlık Müdürlüğü 112 Ekipleri dün doğan 1 günlük Simge Bebeği, helikopter ambulansa zamanında yetiştirmek için adeta zamanla yarıştılar. Ekipler, tarafından zamanında helikopter ambulansa ulaştırılan Simge Bebek, Ankara Etlik Şehir Hastanesine sevk edildi. Simge, bebeği zamanında helikoptere teslim eden 112 ekibinin mutluluğu ise görülmeye değerdi.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde