Patronlar


Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, Vestel Manisa’nın Fenerbahçe’yi yenmesinin sportmence bir mücadelenin sonucu olduğunu söyledi ve "Mücadele sahalarda kalmalı. Fenerbahçe gol atınca alkışladım. O anonsu yapan densize çok kızdım" dedi.

Vestel Manisaspor’un Fenerbahçe’yi 5-3 yenerek liderlik kolduğundan indirmesinin, Fenerbahçelilerden Vestel ürünlerine yönelik bir boykota dönüşebileceği iddialarının üzücü olduğunu söyleyen Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, "Sporda mücadele sahada olmalı orada da kalmalı. Biz Türk sporuna destek verdik. Birileri yenmezse yenilmezse futbol olmaz ki. Ben Fenerbahçelilerin böyle düşünüp dünya markası olan Vestel’e zarar verebileceklerine asla inanmıyorum. Fenerbahçe gol atınca alkışladım; o anonsu yapan densize çok kızdım" dedi.

DÜŞMANLIK OLACAKSA

Ahmet Nazif Zorlu, "Sahaya rakip olarak çıktığı andan itibaren takımlar, onların taraftarları birbirine düşman olacaksa spor zararlı bir uğraş olur ve o zaman bu işi bırakmak gerekir" dedi ve şöyle devam etti. "Bizler hem futbol takımları hem sanayiciler hem de bütün vatandaşlar ülkenin bir yerlere gitmesi için çabalıyoruz. Bunun için de doğru, serbest rekabet çok önemlidir. Sahalardan çıkıp ’şunu yapacağız, bunu yapacağız, şu düşman bu düşman’ diye yürürsek çok yanlış olur. Hepimizin ülkemize her yerde nasıl yararlı olabiliriz diye düşünmesi gerekir. Biz de zaten spora böyle düşündüğümüz için destek verdik."

YILDIRIM BENİM DOSTUM

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile çok iyi iki dost olduklarını da söyleyen Ahmet Nazif Zorlu, "Fenerbahçe ya da başka bir takımın taraftarları eğer böyle düşünürse cepheleşme olur. Sayın Yıldırım ile çok iyi dostuz ve o gün maçta da Fenerbahçe gol atınca ben de alkışladım, Sayın Yıldırım’ı tebrik de ettim. Benim yönetimimdeki arkadaşlar da Fener’i alkışladılar" dedi. Vestel’in Manisaspor’a sponsor olmasının da Vestel ile Manisa’nın özdeşleşmesinden kaynaklandığını söyleyen Zorlu, "Fabrikamız orada ve biz de üzerimize düşen sosyal sorumluluğu yerine getirmişiz. Üstelik bu desteği Vestel tek başına da yapmıyor. Takımı Zorlu’nun kaynaklarıyla destekliyoruz" diye konuştu.

YENEN OLMAZSA

Maçtan önce "iyi oynayan kazansın" dediğini iki takımın sahaya çıkıp oynadığını ve bir takımın kazandığını belirten Zorlu, "Ama orada sonradan kendini bilmez densizin birisi çıkmış hoparlörden laflar etmiş. O çok çok yanlış. Eğer sporda ya da sahalarda savaş ilan edersek, Türkiye hiçbir yere gidemez. Biz yenmezsek o yenmezse, birileri yenilmezse spor olmaz ki" dedi. Türkiye’de hem futbol takımlarının hem de şirketlerin iç pazarda rekabet ederek uluslararası güce ulaşabileceklerini söyleyen Zorlu, "Vestel kendini kanıtlamış uluslararası bir marka. Türkler her şeyde uluslararası olmalıyız" diye konuştu.

ÖZÜR DİLEDİLER

Vestel Manisaspor’da yönetim, maçtan sonra yaşanan olaylar nedeniyle sarı lacivertli camiadan özür diledi. Basın Sözcüsü Kenan Yaralı, "15 Nisan’daki maç sonrasında anons yüzünden çıkan olaylar, hepimizi üzmüştür" dedi.

Bence şampiyonluğa Fenerbahçe daha yakın

ZORLU Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Vestel Manisaspor’un Fenerbahçe’yi yenmesinin takımı adına çok önemli bir başarı olduğunu ancak Fenerbahçe için bunun her şeyin sonu anlamına gelmediğini söyledi. Zorlu, "Bence Fenerbehçe çok iyi bir takım, çok güçlü ve hálá şampiyonluğa