Patronlar


Dünya Kupası final maçı, aynı zamanda Fransızların efsanevi futbolcusu Zinedine Zidane için de özel bir anlam taşıyor. Dünya Kupasının ardından milli takımı bırakacağını açıklayan Zidane, İtalya maçıyla birlikte uluslararası kariyerine de nokta koydu.

Son olarak 2000 Avrupa Şampiyonası finalinde karşılaşan ve uzatmalarda 2-1 Fransa'nın üstünlüğü ile sona eren karşılaşmanın ardından, ilk kez karşılaşacak olan iki takımın mücadelesi rövanş anlamı taşıyor.

ZİDANE TARİHE GEÇTİ

Zidane, Dünya Kupası Final maçında İtalya'ya attığı golle tarihe geçti. Maçın 7. dakikasında penaltıdan İtalya'ya gol atan Zidane, iki ayrı Dünya Kupası finalinde gol atma başarısı gösteren Pele, Vava ve Breitner'den sonra 4. futbolcu olarak tarihe geçti.

 Zidane, 7. dakikada attığı penaltı golüyle tarihe geçti.

UZATMALARDA KIRMIZI KART GÖRDÜ

İtalya ile Fransa arasında oynanan Dünya Kupası finalinde normal süre 1-1 sona erdi. Maçta 15'er dakikalık iki uzatma devresi oynanıyorDU.

Materazzi'nin sözlü tahrikleri Zidane çıldırttı. 110. dakikada rakibinin göğsüne çok sert bir kafa atan Zidane Materazzi'yi yere serdi. Zidane kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Fransa 10 kişi kaldı.