Patronlar


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, resepsiyon verdi. Orgeneral Büyükanıt ve eşi Filiz Büyükanıt, Cumhurbaşkanı Sezer ve eşi Semra Sezer, TBMM Başkanı Arınç, Başbakan Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Baykal'ı ve bakanları orduevinin bahçesindeki kameriyede ağırladı.

Cumhurbaşkanı Sezer ile eşi Semra Sezer, resepsiyonda yaklaşık 1 saat kaldıktan sonra ayrıldı. Sezer'i Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt uğurladı.

GECEDE NE KONUŞULDU?

Resepsiyonda Lübnan'la ilgili de mini zirve gerçekleşti.Protokol için ayrılan kameriyede Cumhurbaşkanı Sezer, Başbakan Erdoğan, Dışişleri Bakanı Gül bir süre sohbet ettiler.

Daha sonra Erdoğan ile Büyükanıt ikili değerlendirmeye geçti. Gül'ün de bir süre katıldığı zirve yaklaşık 20 dakika sürdü. Erdoğan, zirveyle ilgili soruları, "Futbol konuştuk. Appiah'ın ayrılacağını neden sormuyorsunuz" diyerek geçiştirdi. Erdoğan bir gazetecinin emekliliğe ayrılan Org. Hilmi Özkök'ün Fenerbahçeli olduğunu hatırlatarak, "MGK'da dengeler değişti mi" esprisine, "Evet, Türkiye'de her şey değişiyor zaten" diye yanıt verdi.

Orgeneral Büyükanıt da Lübnan'a asker gönderme kararıyla ilgili sorularıyla karşılaşınca, "Biz şimdi slow yaptık. Bakarsanız orada rock çalar, birden ayak uydurmamız vakit alabilir. Biz slow'a alıştık" dedi, ardından "Esprisini yaptık" demeyi ihmal etmedi.Resepsiyona, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi, TBMM Başkanı Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ana Muhalefet Partisi lideri CHP'nin Genel Başkanı Deniz Baykal, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Kara Kuvvetleri Komutanı