Patronlar


Bu yıl ikincisi düzenelenecek olan EXPONATURA 2006 fuarı üretici tüketici ve sanayicileri aynı platformda buluşturarak sağlığına önem veren halk kitlesini bilinçlendirmeyi hedefliyor.
Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Exponatura Fuarı;  Spa, Sağlık Turizmi, Bitkisel Bakım, Welness konularını kapsıyor.

Dünyada SPA ve Sağlık Turizmi hareketleri, turizmin ana dallarından biri durumuna gelirken Türk turizmciler de sağlık turizmi için yeni projeler üretmeye başladı.  Ülkemiz, turizmin yeni bir ögesi olarak ön plana çıkan sağlık turizmiyle artık, "düşük gelirli turistlere hitap eden ülke" olma kimliğinden sıyrılmak istiyor.

Termal Turizminde dünyanın önce gelen ülkelerinden biri olan ülkemize, her yıl 250 bin turist, şifa bulmak için, dünyanın önde gelen SPA ve wellness merkezleri ile her konuda boy ölçüşebilecek durumda olan SPA merkezlerimize gelmekte.

EXPONATURA’06 Fuarı yurtiçi ve yurtdışından gelen katılımcılarıyla ülkemizi sağlık turizminde dünyada tercih edilen bir merkez haline getirmek, dolayısıyla da ülke ekonomisine katkı sağlayacak uluslararası bir platform oluşturmak amacıyla organize edilmekte. Fuarda, doğal kaynaklarımızı üstün kalitede hizmetle birleştiren otellerimiz, SPA merkezlerimiz, yurtdışından hasta kabul eden donanımlı sağlık kuruluşlarımız, bu sektörlere hizmet ve ürün sağlayan tedarikçiler buluşacak.

Fuara Turizm ve Kültür  Bakanlığından  tam destek
Birçok ülkeden sağlık turizmi profesyonelleri %100 sağlıklı buluşma için EXPONATURA’ 06 Fuarına geliyor. T.C Kültür ve Turizm Bakanlığıyla yapılan işbirliği doğrultusunda, hedef pazar olarak belirlenen Rusya, Belçika, İsrail, Almanya, Avusturya İngiltere, Hollanda, İsviçre, İskandinav Ülkeleri, Bulgaristan, Yunanistan, Suriye, İran, B.A.E, Ürdün ve Türki Cumhuriyetler'den (Özbekistan, Türkmenistan vs.) profesyonel ziyaretçilerin getirilmesi yönünde çalışmalar başladı.
Doğal ve Organik Ürünler Fuarı
EXPONATURA’ 06 Fuarı kapsamında 10. Hallde eşzamanlı olarak Doğal ve Organik Ürünler Fuarı organize edilecek.Bu konuda biriken ihtiyaca vermek ve tüketicilere ürün seçeneklerini sunmak amacıyla düzenlenen fuarda için sadece organik ve %100 doğal olan ürünler sergilenecek