Kültür-Sanat


‘X-MEN: THE LAST STAND’ bir çok toplumsal konuda sorgulamalar getiriyor: Uyum göstermek önyargıyı engeller mi? Kişisel özelliklerinden vazgeçerek eziyetten kurtulmak korkaklık mıdır? Büyük bir güce sahip olmak bir vergi midir yoksa lanet mi?

‘X-MEN: THE LAST STAND’, X-Men üçlemesinin son bölümü. Son bölümde X-Men topluluğu ilk kez bir seçim aşamasındadırlar. Yeni bir tedavi yöntemi bulunmuştur ve mutantlar tüm yetilerinden kurtularak normal insanlar gibi yaşayabileceklerdir. Onları insanlardan ve gerçek hayattan uzak tutan bu inanılmaz özelliklerinden arınıp arınmamaları konusunda ise mutantların lideri Charles Xavier, ve Magneto arasında gerçek bir görüş ayrılığı oluşmuştur. Son bir savaşın temelleri atılmaktadır. Son ve en büyük savaş.

‘X-MEN: THE LAST STAND’ tüm X-Men filmlerinin yıldızlarını bir araya getiriyor: Hugh Jackman (Wolverine), Halle Berry (Storm), Ian McKellen (Magneto), Patrick Stewart (Xavier), Famke Janssen (Jean Gray), Anna Paquin (Rogue), Rebecca Romijn (Mystique), James Marsden ( Cyclops), Shawn Ashmore (Iceman), Aaron Stanford (Pyro) ve Daniel Cudmore (Colossus). Bu filmde yeni karakterler de katılıyor X-Men’e Kelsey Grammer’ı Dr. Henry McCoy (Beast), Vinnie Jones’u Juggernaut, Ellen Page’i Kitty Pride ( Shadowcat), Ben Foster’ı ise Angel rolü ile tanıyacağız. Filmin yönetmenliğini After The Sunset, Red Dragon ve Rush Hour gibi filmlerinden tanıdığımız Brett Ratner üstleniyor.

Filmin Künyesi
Yönetmen: Brett Ratner
Senaryo: Zak Penn, Simon Kinberg
Müzik: John Ottman
Yapımcı: Lauren Shuler Donner, Ralph Winter
Yapım: 2006, ABD, 0 dk.
Tür: Bilim Kurgu / Macera / Aksiyon / Çizgi Roman

Oyuncular:
Hugh Jackman, Halle Berry, Ian McKellen, Patrick Stewart, Famke Janssen, Anna Paquin, Rebecca Romijn, James Marsden, Shawn Ashmore, Aaron Stanford, Daniel Cudmore