Patronlar


Futbol Federasyonu'nun yakın dönemde F.Bahçe aleyhine verdiği kararlar ve son olarak yabancı sayısının gelecek sezon da 6 olarak kalacağı yolundaki açıklama sına sarı-lacivertliler cephesinden gelen tepkiler sürüyor. Başkan Aziz Yıldırım ise federasyon başkanı Haluk Ulusoy'a karşı tam anlamıyla bayrak açtı. Yakın çevresinden alınan bilgilere göre, Yddırım'ın "Haziranda Ulusoy'un ipini çekeceğim" dediği öğrenildi. Özellikle yabancı futbolcu sayısındaki karara büyük tepki gösteren Aziz Yıldırım, bu konuda şunları söyledi:

6 yabancı da kalacak
"Federasyonun bu kararı elimizi kolumuzu bağladı. 4 tane çok önemli yabancı futbolcuyla ön anlaşma yaptık. Şimdi bunların hiçbirini Türkiye'ye getiremeyeceğiz. Çünkü kadromuzda 6 tane yabancı var ve hiçbirini göndermeyeceğiz. Federasyon bu kararla bütün planlarımızı altüst etti. Bunlar Haluk Ulusoy'un son çırpınışları. Gideceğini biliyor ve şimdi yapacağını yapıyor. Ama görecekler. Bizimle uğraşıyorlar, ben de onlarla uğraşacağım. Haziranda lig bitsin, ben de düğmeye basacağım. Haziran ayı gelsin, Ulusoy'un ipini çekeceğim."

Transferler durdu Bilindiği gibi, Süper Lig'de oynayacak yabancı futbolcu sayısının gelecek sezon da 6 ile sınırlanması üzerine, F.Bahçe, başta Roberto Carlos olmak üzere bazı yabancı yıldızlarla yaptığı görüşmeleri dondurmuştu. F.Bahçe 2. Başkanı Nihat Özdemir de dün, bu konuda yaptığı açıklamada Yıldırım'ın sözlerine paralel olarak şunları söyledi: "Bizim takımımızda Tuncay, Ümit, Selçuk, Kemal ve Semih gibi oyuncularımız bugün üstün bir performans ortaya koyuyorsa bunda Appiah'ın, Alex'in, Aurelio'nun, Anelka'nın pozitif katkıları vardır. Federasyonunun verdiği bu karar değiştirilemeyecek bir anayasa hükmü değildir.

'Karar değiştirilebilir'
Karar bir daha gözden geçirilip düzeltilmelidir. Herkes bunun için gerekli desteği vermelidir. Federasyon negatif konuşan birkaç köşe yazarının tesirinde kalmamalıdır. Yazarların birçoğu bizim gibi düşünüyor. Federasyon Türkiye'nin futbol gerçeğini gözardı etmemelidir. Avrupa'dan kaliteli yabancı oyuncu transferi konusunda Mayıs ayında bile geç kalınmış olunacak. Bugün bu karardan dolayı çok önemli mesafeler aldığımız transferleri buzdolabına sakladık, durdurduk Benden Avrupa'da basan isteniyorsa federasyonun beni onların seviyesine getirmesi lazım."

Vatan