Ekonomi


EasyJet yetkililerinin BBC Türkçe Servisi'ne verdikleri bilgiye göre, şirketin Londra Luton Havalimanı'ndan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na yapacağı tarifeli uçuşlara 7 Temmuz tarihinden başlamak üzere onay verildi.

EasyJet Basın Merkezi, 7 Temmuz'dan başlayarak uçuş yapabilecek olmalarına rağmen, geçtiğimiz haftalarda iptal etmek zorunda kaldıkları uçuşlar ve gereken hazırlıkların tamamlanabilmesi amacıyla, yapılacak ilk seferin tarihinin henüz kesinleşmediğini ancak en kısa sürede seferlere başlayacaklarını açıkladılar.

Basel'den sonra Londra da başlıyor
İngiltere merkezli havayolu şirketi Easyjet, geçtiğimiz aylarda İngiltere'nin başkenti Londra'dan ve İsviçre'nin Basel kentinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına uçuşlara başlayacağını açıklamıştı.
29 Haziran tarihinde başlaması öngörülen uçuşlar Türkiye'deki yetkililerin gereken izni vermemeleri nedeniyle iptal edilmişti.

Easyjet şirketi, iptal edilen biletler için müşterilerine gönderdiği elektronik posta mesajlarında, arzu ederlerse biletlerinin bir başka Easyjet uçuşuna aktarılabileceğini ya da bilet ücretinin iade edileceğini açıklamıştı.
BBC Türkçe Servisi'nin edindiği bilgiye göre, iptal edilen seferler için şirket bir başka seçenek olarak da, İstanbul-Londra arasında, Easyjet uçuşlarına denk ya da yakın bir başka rezervasyonun ücretini karşılamayı önermişti.

Türk sivil havacılık yetkililerinin EasyJet'in başvurusunu onaylamasıyla 29 Haziran'dan bu yana devam eden belirsizlik de son buldu.

Düşük maliyetli havayolu
Easyjet, ucuz biletlerle Avrupa'da pekçok noktaya sefer yapan bir havayolu şirketi.
Şirket, herhangi bir bürosu, satış ofisi olmaması nedeniyle düşük maliyetli uçuşlar yapabilmesi nedeniyle oldukça gözde bir havayolu.

BBC