Patronlar


Şirketin ilk çeyrekteki net kârı 2,6 milyar TL olarak gerçekleşti.

Grup gelirleri, yıllık bazda yüzde 11,8 artış gösterdi.

FAVÖK YÜZDE 23,2 ARTTI

FAVÖK yüzde 23,2 artarken, FAVÖK marjı yüzde 41,4 olarak gerçekleşti; FVÖK yüzde 39,0 büyürken, FVÖK marjı yüzde 11,4 oldu

Net borçluluk oranı 0,6x seviyesinde gerçekleşti; dönem sonu itibarıyla net 158 milyon ABD Doları tutarında uzun döviz pozisyonu bulunuyor.

2024 YILI GELİR BÜYÜMESİ BEKLENTİSİ REVİZE EDİLDİ

Turkcell, 2024 yılı gelir büyümesi beklentisini revize etti.  Şirket, gelir büyümesi hedefi yüksek tek haneli seviyeden, düşük çift haneli seviyeye yükseldi. Yaklaşık %42 seviyesindeki FAVÖK marjı hedefi ve yaklaşık %23 seviyesindeki operasyonel yatırım harcamalarının gelire oranı hedefi korunuyor.

5 ARALIK'TA 6,3 MİLYAR TL TEMETTÜ DAĞITILACAK

6,3 milyar TL’lik temettü dağıtım teklifi onaylandı; ödeme 5 Aralık’ta yapılacak.

TURKCELL GENEL MÜDÜRÜ ALİ TAHA KOÇ'TAN DEĞERLENDİRME

Turkcell Genel Müdürü  Ali Taha Koç ilk çeyrek sonuçlarını şöyle değerlendirdi:

"Yılın ilk çeyreğinde, değer odaklı faturalı ve fiber abonelerimizin öncülüğünde büyüyen abone bazımıza ek olarak dijital servislerimiz ve techfin işimizin desteğiyle güçlü bir büyüme gerçekleştirdik. Enflasyonist fiyatlama politikamızın devamlılığı şirketimizin finansal performansının güçlenmesine önemli bir katkı sağladı.

 Grup gelirlerimiz yıllık bazda %11,8 artışla 30,8 milyar TL'ye, FAVÖK1 ise %23,2 yükselişle 12,8 milyar TL’ye yükseldi. FAVÖK marjı 3,8 yüzde puan iyileşme ile %41,4 olarak gerçekleşti. Net kârımız ise bu çeyrekte 2,6 milyar TL seviyesinde gerçekleşti."

patronlardunyasi.com