Patronlar


Türk Telekom'dan yapılan açıklamada İnternet kullanımını kolaylaştırmak ve yaygınlaştırmak için çalışmalarını hızlandırdıkları ve ADSL'de hız artımına gittikleri belirtildi.

Türk Telekom'un açıklamasında şu bilgilere yer verildi: "Limitli internet hizmeti alanlar, hangi servis sağlayıcısından hizmet alırsa alsın, artık 512 kilobit yerine 1 megabit hızla internete erişim sağlayacak. Yeni uygulama sayesinde, kotalı internet bağlantısına sahip tüm internet kullanıcıları için ADSL iki kat hızlanıyor: 3, 6 ve 9 gigabayt limitli bağlantıya sahip kullanıcılar için, geçtiğimiz dönem 512 kilobit olan temel internet bağlantısı 1 megabite (1024 kilobit) çıkıyor. Böylece kotalı internet kullanıcıları önümüzdeki dönemde şimdikinden 2 kat daha hızlı internet bağlantısına kavuşacak. Bağlantı hızları artarken kota büyüklüklerinde herhangi bir değişik olmayacak."

Türk Telekom Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı ve CEO'su Dr. Paul Doany, uygulamanın birbiri ardına gelecek yeni hizmet ve indirimlerin bir öncüsü olduğunu belirtirken, önümüzdeki dönemde Türkiye'nin internete bağlanma yolları ve fiyatlandırmalarında devrim niteliğinde değişiklikler olacağını belirtti.

Doany "Söz verdiğimiz gibi Türk Telekom, Türkiye'de iletişim hizmetlerinin kalitesini artırmaya yönelik yenilikler sunmaya devam ediyor. Sektörümüzün gelişimi ve Türkiye'nin hızla bilgi çağına ulaşması için büyük önem taşıyan internet kullanımını yaygınlaştırmak üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Önümüzdeki dönemde Türk kullancıları daha yüksek kalitede ürün ve hizmetlere kavuşacaktır" dedi.