Spor


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın birkaç hafta önce Teknik Direktör Luis Aragones ile soyunma odasında tartıştığı öne sürüldü.

Akşam gazetesinin haberine göre, İspanyol gazeteci Javier Gomez Matallanas, kaleme aldığı “Kebap Luis Aragones” başlıklı makalesinde şunları anlattı: Luis Aragones güçlü, motive ve kendi yeteneklerine güveni tam. Fenerbahçe iyi başlamadı ama Madridli teknik adam, Türkiye liginde meydan okumak için bilgisine, hünerine ve tecrübesine körü körüne güveniyor. Fenerbahçe'nin vaat edilen transferleri yapmaması ve sakatlara rağmen Luis'in hiçbir mazereti yok.

BATARYALARINI DOLDURDU
Fenerbahçe başkanı kelimenin tam anlamıyla eski usul bir başkan. Soyunma odasında bulunmak istiyor ve Luis Aragones bu konuda mutsuz. Bu yüzden Luis, maçlardan önce karşısında görmekten hoşlanmadığı için birkaç hafta önce başkanla tartıştı. Buna rağmen başkanın İspanya'yı Avrupa şampiyonu yapan teknik direktöre güveni devam ediyor. Aragones “İleri gideceğim konusunda eminim” dedi. Lige verilen arada Madrid'e gelen İspanya'nın eski teknik direktörü, çocukları ve torunlarını gördü ve yarın bataryalarını şarj etmiş bir şekilde Türkiye'ye dönüp, büyük bir hevesle Türk macerasının başarısızlık yüzünden bitmesini engellemeye çalışacak.

FENERBAHÇE TAKINTISI
İstifa etmeyecek ve multi-milyon dolarlık tazminatını almaya kalkmayacak (6 milyon eurodan daha fazla). Sözleşmesini sonuna kadar tamamlamak istiyor. Arzu ettiği son şey bu sulu ödeme. Takıntısı Fenerbahçe'yi düzeltmek ve maç kazanmasını sağlamak. Çünkü son iki ayda Fenerbahçe'de yaşadığı yenilgi sayısı İspanya Milli Takımı'nda son dört yılda yaşadığından daha fazla. Ve bu durum Türk kebabının tadını çıkarmak isteyen Luis Aragones gibi bir galip için kabul edilemez. Son olarak. Luis İspanyol basınına konuşmuyor. Son iki yılda suiistimal edildiğini ve kötüye kullanıldığını hissediyor. Luis'in nedenleri ne olursa olsun saygı göstermeliyiz.