Patronlar


Bugün saat 21:00’da başlayacak Sertab Erener & Fahir Atakoğlu konseri ile devam edecek konser serisinde 20 Temmuz 2006 Perşembe günü Yıldız Tilbe & Neşet Ertaş beraber sahne alacak. Tilbe, piyasaya yeni çıkan albümü ‘Tanıdım Seni’nin ilk canlı performansı ile müzik sevenlerin karşısına çıkacak. Ayrıca Türk Halk Müziği'nin duayen ismi Neşet Ertaş da yıllar sonra ilk kez hayranlarıyla bu konser de buluşacak.

Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nun 21 Temmuz 2006 Cuma günü ‘Dinle’ albümüyle büyük çıkış yakalayan Mahsun Kırmızıgül yeni parçalarıyla ilk kez Makara Group'un Harbiye Açık Havadaki konserlerinde yerini alacak. Mahsun Kırmızıgül’e bu gecede dünyaca ünlü Yunanlı klarnet virtüöz Vassilis Saleas ve vokalde Sarandis Saleas eşlik edecek. Kültürlerin buluşmasının yaşanacağı bu gecenin ardından 22 Temmuz 2006 Cumartesi akşamı Türk rock ve Türk halk müziğinin iki ünlü sesi Funda Arar ve Kıraç Makara Group’un organizasyonuyla konser verecek.

Konser dizisinde son akşam olan 23 Temmuz 2006 Pazar günü ise besteci - piyanist Anjelika Akbar'ın Bach'ın ölümsüz eserlerinden uyarlayarak oluşturduğu ‘Bach A L'Orientale’ projesi müzikseverlerle buluşacak. Bach'ın çok bilinen ve sevilen eserlerini doğu sazları ve ritimleriyle yeniden yorumlayan "Bach A L'Orientale" projesi, Anjelika Akbar'ın yanı sıra, her biri geniş kitlelerin hayranlığını kazanmış ünlü müzisyenlerin yer aldığı 21 kişilik dev bir orkestra'dan oluşuyor. Kopuz, ebow ve perdesiz gitarda Eşkıya film müziğiyle hafızalardan silinmeyen Erkan Oğur, darbukada Sting ile sahne almasının ardından büyük yankı uyandıran Mısırlı Ahmet ve Fahir Atakoğlu'nun unutulmaz eserlerinden sarı zeybekteki eşsiz ney melodisinin sahibi Ercan Irmak neyde, vokalde Djoke Winkler Prins ve Özlem Taner; kemanda Murat Gürol ve usta müzisyenler Harbiye Açıkhava sahnesinde Makara Group’un düzenlediği konserlerin kapanışını yapacak.

Makara Group’un sahibi Selçuk Kürkoğlu ve genel müdür Gürkan Parlakaç ilk kez Harbiye Açık Hava konserlerini organize ettiklerini belirtirken, bundan sonra konser organizasyonlarının devam edeceğini söyledi. Kurulduğu günden bu yana eğlence, turizm ve kültür sanat yaşantısının çeşitli alanlarında deneyim kazanan Makara Group’un önümüzdeki yılbaşı için parti havasında konserler organize ettiğini belirten Parlakaç, ilk olmasına rağmen bu konser dizisinde büyük başarı yakaladıklarını ifade etti.