Patronlar


Beşiktaş - Galatasaray maçının son saniyelerinde yedikleri golle ilgili tartışmalara da açıklık getiren Sergen, Galatasaray file bekçesi Mondragon'un Cordoba'ya sahip çıkma adına söylediği sözlere de büyük tepki gösterdi.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında ilginç açıklamalar yapan Sergen, Kolombiyalı kaleci Cordoba'nın açıklamaları sonrası, vatandaşı Mondragon'un yaptığı açıklamalarla ilgili bir soruya, 'Mondragon'un açıklamalarını çok ciddi bulmuyorum. Cordoba Beşiktaş'ın kalecisidir. Ben bu takımın kaptanıyım. Kendi içimizde bu tip sorunları çözebiliriz. Mondragon'un, Cordoba'yı savunmasına gerek yok. Seviyesizlik yapmış' dedi.

Beşiktaş'ın Fransız Teknik Direktörü Jean Tigana'nın yöneticilerle yaptığı görüşmede kendisini düşünmediğinin kendisine bildirildiğini de ifade eden Sergen Yalçın, medyada kendisiyle ilgili çıkan haberler sonrası basın toplantısı yapmaya karar verdiğini belirterek, 'Son maçtan sonra, Murat başkan ile yaptığımız görüşmede, önümüzdeki sezon için jübile teklifi yapıldı. Ben de kendilerine jübile teklifine sıcak bakmadığımı, en az 2 sene daha futbol oynamak istediğimi ilettim. Onlar da bana Tigana'nın beni düşünmediğini ilettiler. Bunlar futbolda doğal olaylar. Sözleşmesi bitmiş bir oyuncuyum. Şu an boştayım' diye konuştu.

Beşiktaş'a saygısızlık veya yanlışlık yapmak istemediğini, kimseye de kırgın olmadığını belirten Sergen, "Özellikle bana destek olan taraftarları çok seviyorum. Başkanın, yöneticilerin ve arkadaşlarımın benim için ayrı yerleri var. Onlar da bana saygısızlık yapmadılar. Futbol enterasan oyun. Arz talep meselesi. Sözleşme bittiğinde başka kulüplerle anlaşılabilinir. Beşiktaş camiasıyla sorunum olmadı. Bundan sonra da olmayacak" dedi.

Sergen, sözleşmesinin bitmesi nedeniyle sezon sonu itibariyle serbest olduğunu ve istediği kulüple de görebileceğini ve 2 yıl daha forma giymek istediği belirtti. Kafasında herhangi bir kulüp olmadığını da belirten Sergen, en uygununun neyse olmasını istediğini söyledi.

Sergen, henüz jübile yapmayı düşünmediğini de belirterek, 'Futbolu Beşiktaş'ta bırakmak isterdim' diye konuştu.

Tigana'nın yerinde olsa Sergen'i Beşiktaş'ta tutacağını da belirten tecrübeli oyuncu, Beşiktaş'ta fazla oynamamasına rağmen yararlı olduğunu savunarak, Beşiktaş'ın eski teknik direktörlerinden olan ve kendisini tekrar Beşiktaş'a kazandıran Mircea Lucescu'yu da çok sevdiğini sözlerine ekledi.

İstanbul/Cihan