Patronlar


Edinilen bilgiye göre, saat 18.00 sularında Gaziantep Organize Sanayii 3. Bölge'de bulunan Sanko Holding'e ait Süper Film Enerji Santrali'nde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahele ettiği yangın 2 saatlik bir çalışma sonucunda söndürüldü. Yaklaşık 2 saat süren yangın söndürme çalışmaları sonrasında soğutma yapıldı. Soğutmadan sonra binaya giren ekipler, cesetleri arama çalışmalarına başladı. Ekiplerin, yaklaşık bir saat kadar süren çalışmaları sonucunda, kazan dairesinde yanarak öldüğü belirlenen elektrik mühendisi Mustafa Harat ile kazan dairesinde çalışan işçiler Ahmet Uçar ile Ahmet Balık'ın cesetlerine ulaşıldı. Cesetler, ambulansla Sanko Tıp Fakültesi Hastanesine götürüldü.

Yangında yaralanan işçilerden Hasan Kaya ile Halil Matoğlue ambulansla Sanko Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. İkinci derecede yanık olan işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.

Çıkan yangında santral kullanılamaz hale gelirken trilyonlarca lira maddi zarar olduğu tahmin ediliyor. Yangını haber alarak olay yerine gelen Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, yetkililerden yangınla ilgili bilgi aldı. İtfaiye ekipleri, soğutma çalışmalarını sürdürüyor.
 
Gaziantep/Cihan