Patronlar


Özelleştirme Yüksek Kurulu Karadeniz Bakır İşletmeleri’ne (KBİ A.Ş.) ait maden sahalarının işletme hakkıyla Murgul İşletmesi’nin ve Samsun’daki arsasının satış ve işletme bünyesinde yer alan Hidroelektrik Santrali’nin 36 yıl süreyle işletme hakkının 37.6 milyon dolar bedelle Eti Bakır’a devredilmesini onayladı.

Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun Özelleştirme İdaresi’nin Karadeniz Bakır’ın yaptığı ihalenin sonucunu onaylayan kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Karadeniz Bakır, ihalede 37.6 milyon dolarla en yüksek teklifi veren Eti Bakır A.Ş.’ye devredilecek. Eti Bakır satış sözleşmesini imzalamaz veya diğer yükümlülüklerini yerine getirmezse satış ihalede 37 milyon 050 bin dolarla ikinci en yüksek teklifi veren Metod Madencilik İnşaat ve Ticaret’e yapılacak. Metod’un yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde ise Karadeniz Bakır, 36.5 milyon dolarla üçüncü en yüksek teklifi veren Limak İnşaat’ın olacak. Limak’ta yükümlülüklerin yerine getirmez ise Karadeniz Bakır 33.6 milyon dolara Park Holding’e satılacak.