Patronlar


Antalya'da Türk Hava Kurumu'na ait Karain Havaalanı'nda yapılan Opet Otodrag 2006 Şampiyonası'nın finalinde, 400 metrelik son yarışta Opet takımının sürücüsü Levent Kesen'in kullandığı araç parkur dışına çıkarak seyircilerin içine girdi. Olayda üç kişi öldü.
Kazada İbrahim Özer (20) ve İbrahim Uzun (18) olay yerinde, kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi de kaldırıldığı Akdeniz üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Kazada araç sürücüsü Levent Kesen ve seyirci Murat Yıldız (18) hafif yaralandı. Olay anı, yarışmanın görüntü çekimini üstlenen yerel tv Kanal VİP tarafından saniye saniye görüntülendi.

Türkiye Opet Otodrag Şampiyonası'nın birinci ayağı, Antalya'da başladı. Opet sponsorluğunda düzenlenen drag yarışlarının 2006 sezonu, Antalya'daki Türk Hava Kurumu'na ait Karain Havalimanı'nda start aldı. Motoru güçlendirilmiş otomobillerin yarıştığı Türkiye Opet Otodrag Şampiyonası birinci ayağına 28 otomobil katıldı. Cem Yılmaz'ın da izlediği yarışmanın son turunda Levent Kesen'in kullandığı Chevrolet Camaro marka araç, direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu pistten çıkarak, 3 kişinin ölümüne, 2 kişinin de yaralanmasına neden oldu. Kaza sonucunda İbrahim Özer (20), İbrahim Uzun (18) olay yerinde, ismi alınamayan bir kişi de kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Yarış aracının sürücüsü Levent Keser ve Murat Yıldız ise yaralı olarak kurtuldu. Olay yerinde hayatını kaybeden İbrahim Özer'in Süleyman Demirel Ünivesitesi Burdur Meslek Yüksek Okulu'nda 3. sınıf öğrencisi, İbrahim Uzun'un da Antalya Endüstri Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi olduğu öğrenildi.

Kaza anını gören bir çocuk, aracın kontrolden çıkarak pistten dışarı çıktığını ve yarışın son turu olduğu için pistin dışında çok az sayıda seyircinin kaldığını ve bunun da faciayı önlediğini söyledi. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan yaralıların durumlarının iyi olduğu ve hayati tehlikelerinin olmadığı belirtildi.

Antalya/Cihan