Patronlar


Konukoğlu, yaptığı açıklamada, üretim girdilerinin fiyatlarının her gün arttığını belirterek, 'Dolar kurunun düşük olması yanında girdi fiyatlarındaki artış sanayicinin sıkıntısını artırıyor' dedi. Benzin, mazota ve diğer girdilerin fiyatlarının artmasına karşılık dolar kurunun yerinde saydığını vurgulayan Konukoğlu, 'Üretim ve
ihracat yapan sanayici sıkıştı. İnşallah hükümetimiz bu sıkıntıya bir çare bulur önümüzü açar. Bu nasıl olur? Enerji ve yan girdilerin fiyatlarında sanayiciler için indirim yapılırsa olur' görüşünü dile getirdi.

Konukoğlu, Gaziantep'in sanayisinin tekstil ağırlıklı olduğunu, tekstil sektörünün krizde olması nedeniyle Gaziantep'te işsizliğin önüne geçilemediğini vurguladı.

'PARA DEĞİL GÖNÜL ZENGİNLİĞİ ÖNEMLİ'

Türkiye'nin en zengin 100 ailesi arasında 12. sırada gösterildiklerinin hatırlatılması üzerine, para zenginliğinden çok gönül zenginliğinin önemli olduğuna inandığını kaydeden Konukoğlu, şöyle devam etti:
'Biz de ellendik, bellendik, dillendik onun için ön sıralarda görünüyoruz. Tabi bizden daha varlıklı insanlar var. Ama kirli çıkınlar (bohça) da var, biz açık çıkınlardanız. Biz Gaziantep'in ve Gazianteplilerin gönlünde zenginiz. Bu zenginliği bütün kardeşler birlikte çalışmaya, tüm çalışanlarımızla işimizi büyütme gayreti
içinde olmamıza borçluyuz.'