Patronlar


Koç, Belek Letonya Otel'de düzenlenen İkinci Belek Turizm Paneli'ne katıldı. Bakan Koç'a panel başlamadan, bir gazetede yer alan "Metrekaresi üç YTL'ye Laraport" manşet haberi üzerine siyasi partilerin Ankara'da eylem düzenlemeyi planladığı ve tepkileri nasıl değerlendirdiği soruldu.

Koç, önce soruyu soran basın mensubuna tepki vererek, "Ne tepkisi kardeşim, düzenleyebilirler" dedi. Daha sonra basın mensubunun plaj için alınan paranın azlığının eleştiri konusu olduğunu vurgulaması üzerine Koç, "Biz tahsise çıkıyoruz. Parayla satmıyoruz. Para ile satma diye bir şey yok. Ne zaman öğreneceksiniz siz bu kanunları. İhaleye de çıkmıyoruz" dedi.

MANŞETİ ATAN GAZETE BEDAVA DAĞITILDI

Koç, tepki verdiği haberdeki paranın miktarı ile ilgili olarak ise "Tahsise girecek iki şahıs varsa hangisini tercih edeceğiz diye alt yapı katılım parası alıyoruz, ne satılması. Tahsis, parayla yapılmaz adaleti sağlamak için katılım payı alıyoruz. Önce meseleyi öğrenin sonra manşet atın" diye konuştu.

Bakan Koç, daha sonra panele katılmak üzere toplantı salonuna geçti. Bu arada, bakanın tepki verdiği manşeti atan gazetenin toplantı salonu girişinde kurulan bir standta bedava dağıtıldığı görüldü.

"Metrekaresi üç YTL'ye Laraport" başlığı ile verilen haberde, Turizm Bakanlığı'nın Antalya Lara'da'daki Lara Plajı'nda bulunan araziyi açık arttırmadaki iki firmadan IC Antbel'i geçen Limak Grubu'na 10 milyon 550 bin YTL'ye tahsis ettiği belirtilmişti.

İŞTA ATİLLA KOÇ'U KIZDIRAN HABER Metrekaresi üç YTL'ye Laraport

Antalya/Cihan