Patronlar


Perakende sektöründe büyümeyi hedefleyen Koç Grubu, bu alanda atılımlarına devam ediyor. Önümüzdeki hafta, Grubun İstanbul’da iki mağazası daha hizmete girecek. Koçtaş Yenibosna mağazası, 24 Temmuz’da, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, B&Q Asia Limited Üst Yönetcisi (CEO) Steve Gilman ve Koçtaş Genel Müdürü Levent Çakıroğlu’nun katılacağı bir törenle açılacak. Koçtaş’ın 10. mağazası olan Koçtaş Yenibosna 11 bin 500 metrekarelik bir alan üzerinde faaliyet gösterecek.

YABANCI ORTAKLIK: Koçtaş Yenibosna mağazasında dekoratif ürünlerden mobilyaya, ev tekstili ürünlerinden mutfak, banyo ve seramiğe, bahçe mobilyalarından aydınlatma ürünlerine, genç odasından hazır perdeye, halıdan boyaya ve parkeye kadar on binlerce ürün satılacak.

DEV MAĞAZA ANKARA: Koçtaş’ın yüzde 50’si Koç Grubu’na yüzde 50’si ise Kingfisher Şirketler Topluluğu’na ait bulunuyor. Avrupa’da pazar lideri ve ev geliştirme perakendeciliğinde dünya üçüncüsü B&Q ile imzalanan ortaklık anlaşmasından sonra İstanbul’un Kartal ilçesinde açılan 10 bin metrekare büyüklüğündeki ilk Koçtaş mağazasında 45 bine yakın ürün bulunuyor. Koçtaş, ilk ev geliştirme mağazasını ise 1996 yılında İzmir Bornova’da açtı. Koçtaş’ın, dokuzuncu ve en büyük mağazasını ise Ankara’da 12 bin metrekarelik alanda 7 Nisan’da hizmete girmişti.

Tansaş yaygınlaşıyor

MİGROS Türk çatısı altına giren Tansaş da büyüme hamlesini sürdürüyor. Yarın, Yenibosna’da yeni Tansaş mağazası da hizmete girecek. Böylece Tansaş’ın toplam mağaza sayısı 229’a ulaşacak. “Ege’den çıkan Tansaş markası, yurt çapında yaygınlaşmayı hedefliyor” diyen şirket yetkilileri, şu açıklamayı yaptı: “Koç çatısı altında hizmet vermeye başladıktan sonra mağaza yatırımlarına hız veren Tansaş, bu yıl 13’üncü mağazasını Yenibosna’da açıyor. Geniş ürün yelpazesi ve alışılmış hesaplı Tansaş fiyatlarıyla Yenibosna’da alışverişte yeni bir tarz, yeni bir dönem için çeşitli ürünlerle donatılan mağaza, cazip fiyatlarla Yenibosnalı müşterilerini buluşturacak.” Tansaş, yılsonuna kadar biri Macro Center 7 mağaza daha açmayı planlanıyor.

Gülendam Polat/Bugün