Patronlar


Hakko Ailesi'yle ilgili gelişmeler, gün geçtikçe ilginç bir seyir izliyor. Sevgilisi Ronit Gülcan ile Göcek'te görüntülenen Cem Hakko, üç çocuğunun annesi Bettina Hakko'ya karşı açtığı boşanma davasının dilekçesinde ilginç ididalar ortaya attı. Cem Hakko, avukatı Kezban Hatemi aracılığı ile Üsküdar Aile Mahkemesi'ne verdiği dilekçede, toplum içinde saygın bir yeri olan ailesine uyum sağlayacağı ümidiyle evlendiği Bettina Hakko'nun özel zaaf ve ilişkilerini öğrenince boşanmaya karar verdiğini anlattı.

DİLEKÇEDEKİ AYRINTI NE ANLAMA GELİYOR

Elinde Bettina Hakko'nun haysiyetsiz, hukuk ve ahlak dışı ilişkilerini kanıtlayan delil olduğunu söyleyen Hakko, boşanmaya gidildiği takdirde ise bunları açıklamayacağını söyledi. Cem Hakko'nun dilekçesinde vurguladığı bu bölüm, eşi Bettina Hakko'nun istenen şartlarda 'anlaşmalı boşanmaya' yanaşmadığı takdirde 'uygunsuz olay ve fotoğrafları' mahkemeye delil olarak sunacağı şeklinde algılandı.

DELİLLER OLMADAN DAVA AÇMAM

/_newsimages/1955591.jpgKonu hakkında Hürriyet'e konuşan Cem Hakko'nun avukatı Kezban Hatemi, "Tarafların uzlaşma ihtimali hiç yok. Karşı tarafla görüşmelerimiz sürüyor ancak bu yeniden birleşme adına değil. İki taraf da kesin boşanmaya kararlı olduğu için duruşma olmadan her an anlaşmalı olarak boşanabilirler" dedi. Dava dosyasına Bettina Hakko'yla ilgili bazı fotoğraflar sundukları yönündeki iddiayı da yanıtlayan Hatemi, "Güçlü deliller olmadan asla dava açmam" dedi.

HAYSİYETSİZ HAYAT SÜRME İDDİASI

Cem Hakko'nun avukatı aracılığıyla sunduğu dilekçede, eşi Bettina Hakko'nun 'Haysiyetsiz hayat sürdüğü' de iddia edildi: "Bu evliliğin devamının yalnızca kendisi için değil yaşlı babası ve bütün aile fertlerinin sıhhat, şöhret ve itibarı açısından büyük zarar ve felaketlere yol açacağını anlamıştır. Özellikle 'haysiyetsiz hayat sürme' olguları, vahameti açısından müvekkilimi son derecede tedirgin etmektedir ve bu olguların dava dilekçesinde belirtilerek magazin basını tarafından istismar edilmesini ve çocuklarının ruh sağlıkları ve iç huzurlarına gölge düşürmesini asla arzu etmemektedir..."

BOŞANMAYI HAKSIZ KAZANÇ FIRSATI DEĞERLENDİRİYOR

Hatemi, dün de basın merkezlerine geçtiği faksta şu ayrıntıların altını çizdi: "Müvekkilim Cem Hakko, bir kamu yetkilisi veya ünlü bir futbolcu, yahut sanatkar değildir. Sadece saygın bir firma yöneticisi ve tanınmış bir işadamıdır. Toplumda tanınmış bir adı olduğu için, eşine karşı boşanma davası açma olgusunun haber değeri olması, bu haber değeri, hiçbir vatandaş için yasal olmadığı gibi, müvekkilim Cem Hakko'nun da özel hayatına girilmesi hakkını vermez ve özellikle maksatlı yayınlarla dava sonucunu etkileme amacını asla meşru kılmaz. Ayrıca, gazetelerde çıkan haberler, maalesef boşanmasını bir haksız kazanç fırsatı olarak değerlendirmek isteyen tarafın verdiği tek taraflı ve gerçeğe uymayan iddiaları yansıtmaktadır. Müvekkilim; çocuklarının ve ailesinin toplum içinde saygınlığını korumak için ketum davranırken bu gibi yayınlar yolu ile yakışıksız isnadlara maruz kalması çok esef vericidir..."

CEM HAKKO: BEN ARTİST DEĞİLİM

Cem Hakko yaşananlarla ilgili şunları söyledi: "Ben bir işadamıyım. Binlerce sorumluluğum var. Özel hayatıyla gündeme gelecek biri deği