Patronlar


Şirketten dün KAP’a yapılan açıklamaya göre Kerkük’teki fabrikada ilk etapta Irak pazarının ihtiyaç duyduğu sekiz seride porselen karo üretimi gerçekleştirilecek.

Açıklamada şöyle denildi:

“Yıllık 2,5 milyon metrekare mat ve parlak porselen plaka üretim kapasitesine sahip üretim tesisinde, ilk etapta, Irak pazarının ihtiyaç duyduğu 60x120 cm ve 60x60 cm ölçülerindeki 8 seride porselen karo üretimi yapılacak. Yeni yatırımla, Irak pazarında Kalebodur markasının bilinirliğinin artırılması, Türkiye'den tedarik edilecek diğer ürünlerle kaldıraç etkisinin yaratılması hedeflenmektedir. 

Irak'taki yerel üretimin, başlangıçta, net satışlara katkısının yıllık yaklaşık 20 milyon USD olması beklenmektedir. Mevcut yıllık 2,5 milyon metrekare üretim kapasitesinin pazarın ihtiyaçları doğrultusunda önümüzdeki süreçte 7 milyon metrekareye çıkartılarak, ürün ebat ve serilerinin daha da zenginleştirilmesi planlanmaktadır.  Şirketimiz, Türkiye'de kurulu yılda 56 milyon m2 üretim kapasitesiyle ülkemizin 1., Avrupa'nın 5., dünyanın da 17. en büyük seramik kaplama malzeme üreticisidir.”

patronlardunyasi.com