Patronlar


Fenerbahçe yönetimi bugün yapacağı toplantıda 100. yılın kaderini çizecek.

Ayrılık kararını kamuoyuna açıkladıktan sonra yurt dışına çıkan ve önceki gece İstanbul'a dönen Aziz Yıldırım'ın başkanlık yapacağı yönetim kurulu, kongre ile ilgili son kararını verip, gündemdeki konuları tartışacak.

Yıldırım'ın camianın önde gelen isimleri ile olan görüşmeleri de dün resmen başladı. Başkan adayları arasında gösterilen Mehmet Ali Aydınlar'ın da iki gün içinde Türkiye'ye dönerek Yıldırım ile masaya oturması bekleniyor.

Af maddesi koyulacak
Sarı - lacivertli yönetimin, cezası nedeniyle aday olamayan Sadettin Saran'ın önünü açmaya hazırlandığı da belirtildi.
Yönetim bugünkü toplantıda 100. yıl nedeniyle cezalı üyelerin affı için genel kurul gündemine madde koyacağı bildirildi. Buna göre Sadettin Saran 24 Haziran'da üyeler tarafından affedilirse bir gün sonra seçime girme hakkını kazanacak.
Yıldırım'ın Mehmet Ali Aydınlar, Ali Koç, Ferit Şahenk gibi isimlere de adaylıklarını koymaları konusunda basın önünde çağrıda bulunacağı bildirildi.
Bu arada Avrupa'nın ünlü kulüplerinin kurduğu ve G 14 olarak isimlendirilen birliğe, Fenerbahçe de davet edildi. G 14 oluşumunda Milan, Juventus, Ajax, Liverpool, Real Madrid, Arsenal, Manchester United gibi ünlü kulüpler yer alıyor. 30-31 Mayıs'ta Brüksel Crown Plaza'da gerçekleştirilecek toplantıya Neşet Yalçın ile Turgut Acar katılacak.

Derneklerden tam destek

İstanbul'daki 6 Fenerbahçe Derneği'nin başkanı ortak bir basın toplantısı düzenleyerek, Aziz Yıldırım'ın görevine devam etmesinin gerekliliğine inandıklarını söylediler. Sarı Lacivert Derneği Başkanı Yasemin Mercek, Fenerbahçe 2000 Derneği Başkanı Ali Aytemiz, Fenerbahçeliler Derneği Başkanı İlyas Bulcay, Fenerbahçe Gönüllüleri Derneği Başkanı Metin Doğan, Fenerbahçe Altyapı Derneği Başkanı Ahmet Eraslan ve 1899 Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Göksel Özonay yayınladıkları bildiride, "Almış olduğu kararı 100. yılın süper Fenerbahçe'si için bir kez daha gözden geçirecek olan başkanımızla birlikte, güneşli güzel günler göreceğimize inanıyoruz" denildi.

Serkan: İyi bir ders aldık

Sarı - lacivertli ekibin genç futbolcularından Serkan Balcı, takımın şampiyonluğu kaçırmasındaki en büyük etkenin son haftalarda yaşadıkları stres olduğunu bildirdi. Balcı, şampiyonluğu Vestel maçında kaybettiklerini söyledi, "Ben bir hafta şampiyonluğun nasıl kaçtığına inanamadım. Lig bittiğinden bu yana ne televizyona bakıyorum, ne de gazete okuyorum. Bu sezon bize güzel bir ders oldu. Hâlâ Denizli maçı sonrası yaşadığımız olaylar gözümün önünden gitmiyor. Herkesten uzak duruyorum ve deşarj oluyorum" dedi.

Yusuf Kobal/Milliyet