Teknoloji


Güzellik ve modellik yarışmalarında sık sık "Miss Türkiye", "Miss World" gibi ifadeler duyuyoruz. Şimdi bu ifadelere bir yenisi daha ekleniyor: "Miss AI".  

Yapay zeka ile üretilmiş olan yarışmacılar, görünüşleri ve ışıltılarına göre değerlendirilecek. Ayrıca kullanılan teknolojinin seviyesi de derecelendirme için önemli bir kıstas olarak belirtildi. 

World AI Creator Ödülleri'nden yapılan açıklamada, yapay zekâ ile üretilmiş modellerin hayranlarıyla olan etkileşim sayılarına, büyüme oranlarına ve instagram gibi platformlardaki etkinliklerine göre seçimler yapıldığı ifade edildi. Öte yandan Miss AI yarışmasında moda dünyasına odaklanılırken, kıstaslar arasında çeşitlilik de yer aldı. 

5 BİN DOLAR ÖDÜL VERİLECEK

Yarışma sonunda Miss AI olmayı başaracak modele, daha doğrusu üreticisine 5 bin dolar ödül verilecek. İkinci ve üçüncü sırada yer alacak katılımcılara da ödüller verilecek. Sanal galipler 10 Mayıs'ta açıklanacak ve ödül töreni de çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. 

Etkinlikteki yarışmacılar da aslında oldukça iddialı. Survivor'ın İspanya versiyonunda sunuculuk yapacak Alba Renai, popüler yapay zekâ influencer Emily Pellegrini ve Lexi Schmidt gibi isimler de etkinlikte yer alıyor. Dört kişilik jüri üyesinin hangi modeli seçeceği ise merak ediliyor. 

patronlardunyasi.com