Patronlar


Bu yıl ikincisi 20-27 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek WTA İstanbul Cup Tenis Turnuvası için Tekstilkent'te yapılan tenis arenası basına tanıtıldı. İstanbul Cup A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Erginer, 200 bin dolar ödüllü turnuvaya, yaklaşık 13 ülkeden 54 sporcunun katılacağını ve Bakan Mehmet Ali Şahin'le Hülya Avşar'ın Boğaz'da bir gösteri maçı yapacağını söyledi.

Esenler'deki Tekstilkent'te düzenlenen basın toplantısında, İstanbul Cup A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Erginer, tenis arenasını kısa bir sürede yaptıklarını vurgulayarak, “4 bin kişilik, 10 bin metrekare alana sahip, Türkiye'nin en büyük tenis arenasını 1,5 ayda tamamladık. Tesiste 'Food Court'ların yanı sıra Tepe Restaurant da hizmet verecek” dedi.

Garanti Koza İnşaat tarafından düzenlenen organizasyonun biletlerinin satışının devam ettiğini kaydeden Erginer, “27 bin 200 bilet satışa çıkarıldı. Şu anda bunun 12 bin 200 tanesi satıldı. Finale büyük ilgi var. Final biletlerinin yüzde 74'ü satıldı” diye konuştu.

Coşkun Erginer, turnuvanın ilk iki gününde yapılacak eleme maçlarında elde edilecek bilet gelirinin Türk Eğitim Vakfı'na bağışlanacağını hatırlatarak, şunları kaydetti: “En az 20 bin YTL bağış bekliyoruz. Bununla vakıf 'TEV-İstanbul Cup A.Ş Burs Fonu' adı altında özel fon oluşturacak. Her yıl öncelikle ilköğretim öğrencileri arasında tenis sporuyla uğraşan, başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyanlara burs verilecek. Bu proje kapsamında en büyük bağışı yapan kişiyle Rus tenis yıldızı Anastasia Myskina maç yapacak.”

İstanbul Cup A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Yavuz da Türkiye'nin tenisin yıldızlarını ağırlayacağını belirterek, “Teklerde ünlü yıldızlar ABD'li Lindsay Davenport, Rus Anastasia Myskina ve Alman Anna-Lena Groenefeld, çiftlerde WTA sıralamasında birinci olan Avustralyalı Samantha Stour ile eski çiftler birincisi Arjantinli Paola Suarez'i izleme fırsatı bulacağız” dedi.

Yavuz, 200 bin dolar ödüllü turnuvaya, yaklaşık 13 ülkeden 54 sporcunun katılacağını, kesin listenin 15 Mayıs'ta belli olacağını sözlerine ekledi.

Basın toplantısının ardından Erginer ve Yavuz, tenis arenasını basına tanıttı. ENKA Spor Kulübü'nün küçük tenisçileri de tesiste basın mensuplarına poz verdi.

BOĞAZ'DA GÖSTERİ MAÇI

WTA İstanbul Cup etkinlikleri çerçevesinde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in de salda kurulacak kortta tenis maçı yapacağı bildirildi.

İstanbul Boğazı'nda bir salda kurulacak tenis kortunda, 7 Mayıs Pazar günü Bakan Şahin'in, Hülya Avşar ile karşı karşıya geleceği açıklandı.

6 Mayıs Cumartesi günü ise Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü İlkel ile Aysun Kayacı salda maç yapacak. Etkinlikler kapsamında 21 Mayıs Pazar günü Boğaziçi Köprüsü'nde ve Kız Kulesi'nde gösteri maçları yapılacak.