Dünya


Leipzig Havalimanı Sözcüsü Uwe Schuhart’ın, “Bay Schafhirt hastalığı nedeniyle birkaç haftadır işe gelmiyor” açıklamasından kısa süre sonra Havalimanı patronu Götz Ahmelmann, çalışanlarından bazılarına durumu izah eden e-posta gönderdi. Mailde, “Dün polisten Bayan Schafhirt’in kocasını kayıp olarak bildirdiğini öğrendik. Soruşturma başlatıldı” ifadesi yer aldı.

Berlin’de yaşayan Schafhirt’in bulunması için bazı adreslere gidildiği ancak kendisine ulaşılamadığı belirtildi. Kaybolmanın arka planı belirsizliğini korurken, kaçırılma ihtimali üzerinde de duruluyor Andreas Schafhirt, havalimanı işletmesi Mitteldeutsche Flughafen AG’nin (MFAG) Yeniden Yapılandırma Baş Sorumlusu (CRO) pozisyonunu 1 Şubat 2024 tarihinde devralmıştı.

Görevi ise Dresden ve Leipzig/Halle'deki havalimanlarıyla mali açıdan zor durumda olan şirketi yeniden yapılandırmak için konsep uygulamaktı. Düşen yolcu sayısı, iptal edilen uçuş bağlantıları MFAG'yi krize sürüklemişti. Sadece 2021 yılında, Leipzig Havalimanı 40 milyon euro zarar etmişti. Finans uzmanı olarak kabul edilen Schafhirt, daha önce İsviçreli ofis malzemeleri üreticisi Biella Neher'de benzer görevde bulunmuştu.

patronlardunyasi.com