Patronlar


Fenerbahçe'nin ligin ilk haftasındaki Kayseri Erciyesspor maçını yöneten Bülent Demirlek ile ikinci hafta Gençlerbirliği müsabakasında düdük çalan Yunus Yıldırım, kötü yönetimleri nedeniyle, MHK tarafından en az 4 hafta dinlendirilecek.
Ayrıca, Türkiye'nin Avrupa'daki en önde hakemi Selçuk Dereli, Galatasaray - Kayserispor maçında iki net penaltıyı vermeyerek şaşkınlığa yolaçmış ve eleştirilmişti. Yine FIFA kokartlı hakemlerden Fırat Aydınus'un golü iptal edip sonra kararından vazgeçmesi, kural hatası yaptığı iddiaları ve yine veremediği penaltı, MHK'nın da sabrını taşırdı. Dereli ile Aydınus'un da MHK tarafından kızağa çekileceği ve bir süre maç verilmeyeceği öğrenildi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir Merkez Hakem Kurulu üyesi, Bülent Demirlek, Yunus Yıldırım, Selçuk Dereli ve Fırat Aydınus'un ne kadar maç alamayacağını herkesin göreceğini belirterek, "Bu dört arkadaşımız da fahiş hatalar yapmıştır. Cezasını da çekecekler. Eğer biz bu dört FIFA kokartlı hakemi dinlendirmezsek, gençlere haksızlık etmiş oluruz. Onlara ileride bu kez nasıl ceza vereceğiz" diye konuştu.
 
Ankara/Cihan