Patronlar


İş adamı Erol Evcil ile birlikte bazı kişilerin gözaltına alındığı operasyonla ilgili bilgiler netleşiyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda, İzmir, Bursa ve Sivas'ta düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, Erol Evcil ile Hüseyin Kayapalı'nın da aralarında bulunduğu bazı kişiler gözaltına alındı. İzmir'in Foça ilçesi Yeni Foça beldesindeki evinde gözaltına alınan Erol Evcil, yaklaşık 2 saat İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nde tutuldu.

İzmir, Bursa ve Sivas İl Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlükleri ekiplerinin katıldığı operasyonda, Erol Evcil'in ortağı olduğu İzmir'in Aliağa ilçesindeki Ege Metal A.Ş. ile bazı konut ve işyerlerinde arama yapıldı. Fabrikadaki evraklara el konulduğu öğrenildi. İzmir'deki operasyon kapsamında, Erol Evcil ile ortağı olduğu EREGE Metal A.Ş'nin Genel Müdürü, müdür yardımcıları,çalışanları ile korumalardan oluşan 15 kişi gözaltına alındı.

Bu arada, eş zamanlı yapılan operasyonda, Nülüfer Turizmin sahibi iş adamı Hüseyin Kayapalı ile bazı kişiler ise Bursa'da gözaltına alındı. Aynı operasyonda Sivas'ta da 2 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Emniyet yetkilileri, operasyonun yaklaşık 1 yıldır yapılan çalışmaların ardından "kara para"ya yönelik olarak gerçekleştirildiğini belirtti.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nde 14 adamıyla birlikte yaklaşık 2 saat gözaltında tutulan Erol Evcil, daha sonra akşam saat 20.00 sıralarında karayolu ile Bursa Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edilmek üzere Bursa'ya gönderildi.
 
Bursa/cihan