Gündem


Adana'da, başına sert cisimle vurulduktan sonra domuz bağı şeklinde iple bağlanarak öldürülen iş adamının eşi, katil zanlılarının ifadeleri doğrultusunda, cinayete azmettirmek suçlamasıyla tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, 28 Ağustosta, merkez Seyhan ilçesinde domuz bağıyla bağlanmış halde cesedi bulunan iş adamı Ali Yasin Sönmezler'in (51) öldürülmesiyle ilgili İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin başlattığı soruşturma sonucunda, iş adamını yaklaşık 3 milyon YTL zarara uğrattıkları ve cinayeti işledikleri gerekçesiyle gözaltına alınan Gürkan K. ve Armağan A. tutuklandı .
Zanlılar, nöbetçi mahkemede, kendilerini Ali Yasin Sönmezler'in eşi Şehnaz Sönmezler'in azmettirdiğini iddia etti.

Bunun üzerine savcının talimatı doğrultusunda iş adamının eşi de gözaltına alındı. Sönmezler, adliyede suçlamaları kabul etmedi.
Zanlı Gürkan K'nin kendisini kurtarmak için suçlayıcı beyanlar verdiğini öne süren Sönmezler'in, "Benim eşim böbrek hastasıydı. Kendisine böbreğimin birini verecektim. Eşimin kaybolmasından önce fabrikada çalışan hiçbir personelle bir ilişkim olmadı. Kesinlikle cinayetle hiçbir şekilde ilişkim yok. Eşimi çok seviyordum" diye ifade verildiği öğrenildi.

Şehnaz Sönmezler'in, eşinin zanlı Gürkan'ı çok sevdiğ ini, oğlu gibi gördüğünü ve ev alırken kredi için kefil olduğunu anlattığı belirtildi.
Savcılıktaki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Sönmezler, "eziyet çektirerek öldürmeye azmettirme", "tasarlayarak adam öldürme" suçlamaları ile tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Eşinin cesedini kolundaki saat ve anahtarlıktan teşhis eden Şehnaz Sönmezler, cenazede gözyaşı döküp, "Şehidim, kanın yerde kalmayacak. Kocamın katillerini bulun, kanını yerde bırakmayın" diye ağlamıştı. 

AA