Patronlar


Şişli'de bulunan Cevahir Alışveriş Merkezi gibi aynı yöntem ile yapılacak projeyle ilgili ortada net bir bilgi olmamasına rağmen yeni bir alışveriş merkezi ya da residance konutlar yapılabileceği konuşuluyor. İstanbul'un en değerli arazilerinden birisi olan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan 55 dönümlük arsa konusunda henüz net bir anlaşmaya varılamadı. Ancak Şişli'de bulunan Cevahir Alışveriş Merkezi'nin satılması bekleniyor. Bu satış süreci de bir hayli uzamış durumda.

1 MİLYAR DOLAR İSTİYOR

Cevahir bu konuda İngilizler ile pazarlık halinde. İbrahim Cevahir, Şişli'deki alışveriş merkezini 1 milyar dolara satmak istiyor ancak talip olan İngilizler bu rakamı bir türlü vermiyor. Çetin bir pazarlık sürerken İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İbrahim Cevahir'in bu mevzuda arasının açıldığı konuşuluyor.

Anadolu Sebze ve Meyve Hali şu anda şehrin içinde kalmış durumda. Bu halin başka bir yere taşınması çok uzunca bir süredir belediyenin gündeminde bulunuyordu.

SAMANDIRA'YA TAŞINABİLİR

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi ile Cevahir Holding'in projede ne tür bir ortaklığa gidecekleri netlik kazanmazken, 193 komisyoncunun faaliyet gösterdiği halin Samandıra'ya taşınacağı ifade ediliyor. Cevahir Holding'in hali temizleyerek inşaata hazır hale getirme ve hafriyat çalışmalarına 2007'de başlamayı hedeflediği kulislerde konuşuluyor.

Akşam